2021 Race Week Anacortes
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
12 Happy Thoughts (Melges 24)
Dave Brede    
Absolutely (Farr 39 ML)
Charlie Macaulay 161622I USACM173 Group 1  
Aha! (J 70)
Stephanie Arnold & Ken Machtley    
Annapurna (Farr 36OD)
Iain Christenson    
Apex (Melges 24)
Kent Picknell 410615i USAKP38 Group 1  
Bat Out Of Hell (Farr 30)
Lance Staughton 296490H   Group 1  
Blue (Riptide 41)
joe Bersch    
Kris Bundy In the way   Group 1  
Eric Cooper Pit   Group 1  
Steve Cooper Floater   Group 1  
Mark Keast Bow   Group 1  
Fritz Lanzinger    
Michael Schoendorf    
Celebration (J 30)
Jim Bottles    
Chinook (S2 9.1)
JJ Hoag    
Cloak and Dagger (J 70)
Chris White 255429w    
Comfort Monkey (Melges 24)
Don Linrothe    
Corvo 105 (J 105)
Tom Kerr    
Distraction (Melges 24)
Tom Greetham 653348k USATG68  
Elusive (C&C 115)
Jeff Whitney 652325N    
Escape Artist (J 105)
Trong Dinh    
Mark Hallett Main Trimmer   Group 1  
Peter Hallett Main Trimmer   Group 1  
Everett McAvoy Mast   Group 1  
Eric Redmond Pit    
Dana Sibilla 743346Q    
Brian Terrett Headsail Trimmer   Group 1  
Eye Eye (J 90X)
David Cohen 129784J    
Flicka (J 35)
Eric Johnson    
Fomo (J 70)
Nick Hanauer    
Free Bowl of Soup (J 105)
Eric Albertson Main Trimmer   Group 1  
Doug Schenk, Matt Davis, Eric Hopper   Group 1  
Sam Hopper    
Keith Sheets    
Freja (Aerodyne 43)
Jonathan Cruse    
Ghetto (J 30)
Valerie Bucholtz Bow 773967X   Group 1  
Melissa Davies Skipper 762347T    
Teri Fetherolf Pit   Group 1  
Michael Kelley Bow    
Danielle Stapp    
Kim Stuart Tactician Usaks25 Group 1  
Jenny Thompson Headsail Trimmer   Group 1  
Glory (TP52)
John Buchan 101687T    
Spencer Kunath Navigator 258516Y USASK82 Group 1  
Grace E (J 35)
Brian White    
Hydra (King 40)
Bryan Agnetta   Group 1  
Nate Dye    
abbey norris    
Sam Richardson    
insubordination (J 105)
Lenny Rezabek` Leeward Helm    
Jaded (J 105)
Chris Phoenix Helm 689071U    
JamJam (J 88)
Tom Kelly 149378j    
Jolly Green (J 80)
Ryan Porter    
Jouster (J 80)
JULIAN CROXALL 682613N    
Kinetic (J 105)
Vincent Townrow    
Kowloon (Olson 911)
Ken Chin    
Leucothea II (Jeanneau Attalia)
Monica Beckman   Group 1  
Elly Cyr Main Trimmer   Group 1  
Cheri Trainor    
Michele Trombley    
Liftoff (J 105)
Jeffrey Pace    
Lodos (J 111)
Tolga Cezik    
Mad Dash (Dash 34)
david jackson    
Madame Pele (Davidson 29)
Tom - Jonathan Andrewes - Anderson    
Mist (TP52)
Stevan Johnson 150868V    
Moose Unknown (J 105)
John Aitchison 374410N    
More Uff Da (Moore 24)
Benjamin Braden 652619K    
mossy (J 70)
Christina Wolfe 797131Z USACW171 Group 1  
Myst (Melges 24)
Rod Buck 274762A 832  
Nefarious (Farr 30)
Dan Randolph USADR87  
One Life (J 99)
Galen Collins    
Andrew Gawronski    
Lizzy Grim Rush Chairman   Group 1  
David Miller 787627U    
Kelly Moon Pit   Group 1  
Jennifer Olegario    
Katherine Steiger    
Pangaea (Baltic 39)
Mac / Wendy Madenwald / Gray 104933O   Group 1  
Panic (J 105)
Chuck Stephens 303664U   Group 1  
Peer Gynt (J 105)
Sara Billey    
Puff (J 105)
Steve Summers    
Reckless (J 80)
Emre Sezer    
Recon (J 111)
Kevin Welch    
Ricochet (SJ 28)
Dustin Latham 69068   Group 1  
Riff (J 70)
Boris Luchterhand    
Shrek (1D35)
Larry P Butchart Headsail Trimmer    
Paul Carter Main Trimmer 167684I USAPC27 Group 1  
Bob Combie Pitman   Group 1  
Della Hoag Bow   Group 1  
John Hoag Skipper 286690I    
Marc Hulbert Tactician    
Jones Kevin Bow    
Ric Peterson Headsail Trimmer    
Peter Stewart Bow   Group 1  
SIGGY (Mirage 236)
Kent Morrow    
Slick (J 29)
Christine Nelson    
Smoke (IRC 52)
Steve Travis 120321Y    
Sunshine Girl (J 35)
Walt Meagher    
Tachyon (Farr 39CR)
Nicholas Leede    
Taj Mahal (J 80)
Bryan Alberts    
Jesse Favia Headsail Trimmer    
Denny Lussier Pit    
Brandon Saimo    
David Schutte 661351X    
Tantivy (J 109)
Stuart Burnell    
Taz (J 70)
Michael Breivik 793878Y    
Ron Rosenberg Chef 145134N USARR77 Group 3  
Tbd (Melges 24)
Paul Garner    
Time Warp (Farr 395)
Julia "The Boss” Bos Bow USAJB357 USAJB357 Group 1  
Bob "Moe" Curley Foil Trimmer    
Sue Davies Wife   Group 1  
Kelly Havig Leeward Runner    
Charles "Benny" Hill Switch Flipper    
Jeff "5 Aces" Janders Tactician    
Peter "Rocky Horror" NELSON Rush Chairman 779872R USAPN2 Group 1  
Lori Pederson Cat 3 Cooler Jockey    
Mark "Da Judge" Philiposian Mast 678271N   Group 1  
J "The Plumber" Rosenbach In the way    
Underdog (J 80)
Lek Dimarucot 678049X   Group 1  
UpRoar (J 80)
George Dowding Spinnaker trimmer   Group 1  
Paul English Pit   Group 1  
John Haines In the way   Group 1  
Morris Lowitz Rush Chairman 789061W USAML182 Group 1  
Valkyrie (J 111)
Maureen Batterberry Spinnaker trimmer   Group 1  
Brian Davies    
Brian Kennalley Chef USABK49 Group 1  
Quinn Peyton    
Cathy VanAntwerp    
Donnamarie Vanderhorst Pit    
Ye April Yi Pro Bowler 741990S USAYY1 Group 1  
Vitesse (Beneteau First 36.7)
David Steffen    
Wild Rumpus (Santa Cruz 27)
stephanie Campbell    
Windsprint (Dehler 38C)
Thomas Raschko 97969    

Main Menu

Helly Hansen Ullman Sails 48 North Magazine Fisheries Supply
CSR Marine Prism Graphics Cori Whitaker Homes Windermere Jan's Marine Photography
Sail Northwest Seattle Sailing Club Anacortes Yacht Club

Copyright © Interactive Creations 2000-2021