2015 East Greenwich Yacht Club Annual Regatta
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
4116 (J 24)
Matthew Coughlin usamc141  
AmadeusV (Xp38)
Udo Schroff    
Anser (35S5)
Peter Allstrom    
Bella (Highland 32)
Mike Kehew    
Blitz (J 30)
Chris Tate 709042Y    
Cloud Eight (J 22)
Mark Bamford    
Coconut (First 36.7)
THOMAS DALBORA 11147L    
Coconut Telegraph (J 33)
Vincent & Kristina McAteer    
Conundrum (J 22)
William Porter    
Dark Star (C&C 34)
Mark Gervais    
Drift Away (Catalina 400)
George Cooper    
Bob Kempe 270224H    
Will Kempe    
Roger Lomas    
William Waterson    
Elusive (Ericson 32)
Chris VanHaaren    
Epiphany (e33)
Nick Bowen 710976R    
Escape Plan (Catalina 320)
Mike Hackett    
Expresso (C&C 35 Mk II)
Gary Russell    
Flyer (J 27)
Abbi Seward    
Georgeous (Seasprite 23)
George Cochran    
GiJima (J 70)
Gordon Fletcher    
Goat Rodeo (Seaquest 36)
Todd Johnston 225914R    
Good News (J 22)
Eric Senior    
Great Pumpkin (Capri 25)
Burl D'Albora    
Grimace (J 100)
Dawson Hodgson 661774S    
HARAKA (Beneteau)
Craig Forbes    
Hornet (O'Day 34M)
Rob Hamlin    
Hotspur (C&C 24)
Andrew Brem    
Incognito (J 24)
David Lodge 334970A    
Jazz Fish (Freedom 35)
Paul Koch 190531J    
Kiska (Hanse 445)
Will Richmond    
Kona (J 22)
Neil McDermott 142510D    
Luff me (Fales)
George Palazzo    
Machbuster (J 22)
Jeff Westcott 166921U    
Mad Czech (Chaser 33 - 3/4 ton)
Jan Trousilek    
Mighty Moose (Standfast 36)
Bill Lilly Skipper None None  
Michele Lilly Main Trimmer none none  
Mischief (Lyman-Morse 40)
David Schwartz 209134T    
Miss Kriss (Catalina)
Norman Anger    
mojo (First 325)
Sea Scouts Ship 1909    
Qing Long (Sabre 402)
John Early    
Resilience (C&C 99)
H. Curtis Spalding    
Rigadoon (J 105 )
Doug Riggs 3186671    
Ruca (J 29)
Thomas Landry Owner    
Saoirse! (Hunter 30TM)
Brendan McCarthy    
Sarabande (Frers 41)
Alex Menard Headsail Trimmer   Group 1  
Cassandra Menard    
Mitchell Menard USAMM264  
Brendan Pigott    
Heather Winders Grinder   Group 1  
Shake & Bake (J 22)
David Wehr 242553Q    
Sirocco (Mirage 35)
Dennis Thibert 123    
Spirit (J 92S)
EC Helme    
Sugaree (J 35C)
James Cornwall 663007N    
SUMMER SHACK (CATALINA)
adam & miles clay    
WILLIAM COTE Co-Skipper   Group 1  
RAY VINCENT Tactician    
Sundance (Sun Yacht 34)
Bob Jones 720581X    
Sweptaway (Benateau)
Michael McGinn 394    
Tempus (Jeanneau 50DS)
neil kimatian    
Thora (Pearson 28-1 30+)
Kenneth Thorsen 2287751    
Tonto (J 105)
Fred Darlington 160263L USAFD15  
Vixen (Jeanneau)
James Del Bonis 157785J USAJD78  
Voyager (Cal 33-2)
Wayne Morris    
Whalayed (Express 35)
John Whaley 729751T    
Wharf Rat (J 22)
Matt Dunbar 656215O    

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2021