2015 I-LYA Bayweek Regatta
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Adrenalin (Schock 35)
Kurt Kachler 398387R    
Air Apparent III (Hobie Wave)
Rick White    
Alacrity (Newick Native Tri)
Dennis Carr    
Brian Thorpe    
Diana Thorpe    
Aloha (Catalina 320)
Keith Weinman    
angelfish wave (Hobie Wave)
Doug Seib    
Autumn Wind (Catalina30)
Joe Sweeney    
Bay Tripper (Columbia 8.7)
Mike Dennis Bow    
Phil Fry Skipper    
Ralph Grudzinski Main Trimmer    
John Miga Mast   Group 1  
Joe Snyder Headsail Trimmer    
Dean Weygandt Tactician    
Trudi Weygandt Pit    
Bella Ravello (C&C 33)
J.R. Farrar 713470B    
Best Sister (Jenneau 37)
Gary Wandtke    
Big Storm (Corsair F-28 Trimaran)
Deborah Schaefer Navigator 181786B    
James Frederick 152752Q    
Mike Teodecki Other    
Bingo (Interlake)
Kaye Soka Navigator 247099J    
Ronald Soka Skipper 247099J   Group 1  
Black Box (T-10)
Sheehankids / Mcsweeneykids    
Boat (Hobie Wave)
Jim Glanden 144235n    
Capers (J 111)
Don Hudak 105286W USADH105  
Consigliere (Santana 35)
Brad & Mike D'Arcangelo    
Co-Traveler (NACRA 5.8)
Scott Glasser 742766N    
Cheryl Helmer Watch Captain 742766N   Group 1  
Coyote 4 (Hobie wave)
Ray Matuszak    
Cracker Jack (Shock Wave 24)
David Caracci 197415W    
Eric Glaser Headsail Trimmer   Group 1  
Alan Miller    
Peter Mooney    
Mark Smith    
Dambreezy (Catalina 34)
Michael Zofchak    
Deathmobile (Hobie Wave)
Chris Wessels    
Jacob Wessels    
Discover (Capri 30)
Kevin Gormley Pit    
Matt Kern 271445Q    
Dave Shute Bow    
Elizabeth Teczynski Mid Mast    
Steven Teczynski    
Alex Weiss Main Trimmer    
Matt Weiss Headsail Trimmer    
Don't Panic (J 24)
Cameron Borkowski    
Cristina DeProspero    
Richard Graef Runners 378810z    
Jake Hubbard Chef   Group 1  
Dragon Lady (Ranger 33)
Riggs Darrell Bow    
DAVID MONK Pitman    
JOHN PERRY Tactician    
Brenda Woodruff 417209K    
Michael Zonca Grinder    
Elizabeth May (Egg Harbor)
William Taylor    
Emma K (Hobie Wave)
Larry Schrader    
Entourage (Corsair F-27F)
Ben Carver    
F16 Blade 729 (F16 Blade)
Brian Glen    
F16 Falcon 205 (F16 Blade)
Jeff Glen    
Feisty (Abbott 33)
Brian Hartwell 110773N    
Fever (Schock 35)
Jim Penning 270597B    
Flak-Bait (C&C 33)
Duane and Dar Burgoyne 252808P    
Flat Stanley (Melges 32)
McSweeney Sheehan    
Get Monkey (Tornado)
Buzz Wentz    
Gotcha (T-10)
Kim and Dave Disbrow 189530Z    
Hall Pass (J 24)
Dean Riedy 108786H    
Hillbilly Deluxe (T-10)
Jim Herold 715184Z    
Hooley Express (Interlake)
Mike Deye    
Brent Marriott 341874Y USABM73  
Brooklyn Marriott    
Horse (Mull 30)
Kenneth Sabin    
Hot Pursuit (Andrews 30)
Dennis Psota 196726A    
InfraRed (Kelly)
Bryan Huntley 171188W    
Irish Mist (Columbia 43)
Robert Tiberia    
Itchy Cat (Hobie Cat Wave)
Roger Davis    
Juice Box Hero (J24)
Ethan Taylor Bow 732409V    
Will Taylor Headsail Trimmer    
William Taylor Owner    
Kaotic (S2 7.9)
Brent and Sharla O'Keeffe 408609Z    
LA VIDA (Newport 33)
Tom Quick 298275K    
Legs A Shakin (Beneteau 10R)
Dennis Landis Bow    
Andrew Logan Skipper    
Sam Logan Main Trimmer    
Lickity Split (Hobie 21SE)
Andrew Gardner Skipper 652922B    
MAGIC (J35)
william hertel    
Millennium Falcon III (Beneteau 49)
Larry Lasky    
Mojito (Henderson 30)
Ellen Dubois    
Matt Dubois Chef 178263C   Group 1  
Albert Gossman Skipper 244320J   Group 1  
Luke Gossman    
Christopher Heid Main Trimmer   Group 1  
Cory Heid Medic/Doctor USACH166 Group 1  
Christopher Heid, Jr. Headsail Trimmer   Group 1  
Myira (F31)
Harold Alber    
Newbie (Hobie Wave)
Ryan Richardson 270186U    
None (Hobbie Wave)
Dennis Butts    
Nuts (T-10)
Heidi Backus 139915Z    
Oh Baby! (Soverel)
Amanda Baker Mid Bow    
Roy Baker Owner    
John DiNino Offside trimmer    
Patti Duffett Pit    
Thomas Duffett Headsail Trimmer    
Todd Duffett Owner 653247J   Group 1  
Shane Foley Headsail Trimmer    
Ally Hinsman Bow    
Ed Nykiel Owner    
Christina Perlick Mast    
Rene Weathers Runners    
Orange Crate (Davis 34)
Jim Davis 102633H    
Outtamind (Schock Wavelength 24)
Trevor Walker Meagan Lee USATW61  
Pappa Oom Mow Mow (Seidelman 299)
Robert Petry    
Pink Panther (HOBIE 33)
Jim Herold 715184Z    
Al Michaud    
Dreah Michaud    
TJ Mills    
Beth Schnipke    
Kip Stoneburner    
Polly (Hobie Wave)
Bob Everson    
Powder Hound (Heritage One Ton)
Ron Hamilton    
Rocinante (Morgan 32SD)
Damon Ferguson    
Rollick (J 105)
Eric Sutherland 262296A    
RUSH (Flying Tiger 10M)
Laurence Rush 660212E    
Scoop (S2 9.1)
John Schaffner 2014580    
Sea Questered (Beneteau 38)
Martin Moorhouse Pit   Group 1  
Brian Renn 672793j    
Paul Stephenson Headsail Trimmer    
John Tangney Bow    
Sea Turtle (Morgan 24)
Mark Weiss    
Second Chance (Sea Ray 270 Sundancer)
Kathy Powers Co-Skipper    
Mike Powers Owner 698481Y USAMP26 Group 1  
Sky & Back (catamaran)
W scott Kibler    
Slingshot (Multi23)
Mike Garam 398372k    
SloopyIV (IMX38)
Donald Esarove    
Spaceman Spiff (J 111)
Rob Ruhlman 172216J USARR79  
Still Smilin (Interlake)
Brad Huntley    
Synchronicity (J 109)
Chris Mallett 697720X    
Taz 3 (Beneteau 40.7)
Geoff Betz Headsail Trimmer    
Cody Foust Grinder   Group 1  
Amy Goodpaster Bow   Group 1  
Jerry Kerner Spinnaker trimmer UASGK27 Group 1  
Brian Lasher Main Trimmer   Group 1  
William Lasher Tactician   Group 1  
Amy Lund Pit Assist   Group 1  
Katherine Lund Bow   Group 1  
Peter Lund Skipper 207036   Group 1  
David Warner Mid Bow   Group 1  
TEC OFFENSIVE (Abbott 33 Cus)
Alan Tecmire 738744Q    
Joyce Tecmire Owner    
Kyle Tecmire Headsail Trimmer    
Emily Wellman Grinder    
Nathan Wellman Pit Assist    
Ten Forward (Mirage 338)
Will Lightfoot    
ThinIce (Jeanneau 36i)
Mark Sprenger 321912J    
Threes Company (Gemini 3200 Catamaran)
Carl Behrens 740897Y    
Valkyrie (Hunter 37 Cutter Rig)
Jake Burgy Captain USA252    
Mike Klucynski Main Trimmer    
Viva La Vida (J 120)
Tim Yanda 192714o    
VivaLasVegas (Hobe 33)
steven attard    
VR1 (Hobie Wave)
Andy Larson 703163u    
War Eagle (Abbott 33)
Rob Duckworth Tactician    
Jason Heaton Watch Captain    
Quinn Howard Chef    
Philip Nelson Strategist    
Brian Rooks Navigator 676304W    
wave (Hobie Wave)
matt wirth    
Wave (Hobie Wave)
Ken Farber    
WAYPOINT (Catalina 400)
Don Armour Grinder   Group 1  
Bob Brandt Main Trimmer   Group 1  
Joe Busam    
Chris Crall   Group 1  
Larry Hurst 222477V USALH30  
Gary Miller Headsail Trimmer   Group 1  
WhiteCap (S2 9.1)
Karl Ziegler 223641N    
Wing Jammin (Beneteau F310)
Steve Barry Headsail Trimmer    
Brian Pribe Main Trimmer 711797X    
Ian Pribe Mid Bow    
Scott Pribe    
William Pribe 204682W    
Niame Yapragigur Headsail Trimmer    
Wizard (Evelyn 32)
The Mackays 116554U    
Yeah Buoy (Hunter legend 35)
Lee Elekonich    
Zephyr Hawk (Abbott 33 Custom)
Rick Bohl 181903K    

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2020