2021 Helly Hansen NOOD Regatta Chicago
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Waiver
Signed
991 (DF65)
Meghan McNerney     Yes  
Alchemy (J 88)
Tim Bestler Main Trimmer   Group 1   Yes  
Paul Doucette Bow   Group 1   Yes  
Greg Polek Owner 786264Q     Yes  
John Polek Skipper 785883P   Group 1   Yes  
Colin Rupp Headsail Trimmer     Yes  
Tim Weiswasser Headsail Trimmer     Yes  
Alpha Puppy (J 35)
Stephen Babb Krasowski Staysail trimmer usask95 USASK95 Group 1   Yes  
Justin Kalb Bow 759901S USAJK192 Group 1   Yes  
Kristian Kobernus Mast   Group 1   Yes  
Kenneth Rhem In the way   Group 1   Yes  
Rick Stage     Yes  
Kevin Starr Rush Chairman     Yes  
aimee strittmatter Helm   Group 1   Yes  
Jon Van Norman Pro Bowler 728608S USAJV78 Group 1   Yes  
Andrew Winter Pit   Group 1   Yes  
Amateur II (T-10)
Johanri Gerber Switch Flipper   Group 1   Yes  
Milo Lundblad Main Trimmer   Group 1   Yes  
Molly McMahon Headsail Trimmer 394131R USAMM302   Yes  
Will Munson Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Felicia Platzke Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Michael Platzke 730152P     Yes  
American Dream (T-10)
howard Fassnacht Co-Skipper 766566z     Yes  
Barbara Hunt Staysail trimmer   Group 1   Yes  
Sue Lutz Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Sherry Owen-Siekmann Headsail Trimmer     Yes  
Steve Perich Bow   Group 1   Yes  
Clint Rahn Pit   Group 1   Yes  
David Rainish Co-Skipper   Group 1   Yes  
John Siekmann Co-Skipper   Group 1   Yes  
American Flyer (J 70)
John Heaton Main Trimmer   Group 1   Yes  
Steve Knoop Rush Chairman 132368S USASK88 Group 1   Yes  
william lammers Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Justin Schuldt Mid Mast USAJS320 Group 1   Yes  
Aquaholiks (J 70)
August Hernandez 389883T USAAH26 Group 1   Yes  
Lindsay Hernandez USALB26 Group 1   Yes  
Polly Jarman Spinnaker trimmer GBRPJ39 Group 1   Yes  
Martin Johnsson 201751K USAMJ12 Group 1   Yes  
Archimedes III (C&C 115)
Peggy Carroll Bow   Group 1   Yes  
Joe Hummel Skipper 231111Z   Group 1   Yes  
Alison Humphrey Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Stan Knapczyk Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Jeff Linstrom Main Trimmer   Group 1   Yes  
Reeny Linstrom Mast   Group 1   Yes  
Marybeth Lore Co-Skipper   Group 1   Yes  
Megan McVane Pit   Group 1   Yes  
Maria Miller Floater   Group 1   Yes  
Tara Sherman Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
John Woodcock Main Trimmer 738242Y USAJW220 Group 1   Yes  
Black Pearl (J 70)
Adam Bowen In the way 124377W USAAB177 Group 1   Yes  
Avery Bowen Pro Bowler   Group 1   Yes  
Will briolat Floater usawb103 Group 1   Yes  
rowan elwart Headsail Trimmer usare60 Group 1   Yes  
Michael Schreiber Watch Captain USAMS119 Group 1   Yes  
Blackfin (J 109)
brett eickenberg Navigator 244753W     Yes  
Keith Eickenberg Owner 227770B   Group 1   Yes  
Monica Fisher Bow USAMG192 Group 1   Yes  
Robert Hann 774276H USARH196 Group 1   Yes  
Colin Mackintosh Mast   Group 1   Yes  
David Muzzall Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Ray Remmert Bow   Group 1   Yes  
Peter Spevacek Tactician 767226Q   Group 1   Yes  
Blind Squirrel (DF65)
Sue O’Neil     Yes  
Blondie 2 (J 88)
Howie Buse In the way   Group 1   Yes  
Chris Johnston Headsail Trimmer 357824B   Group 1   Yes  
Heidi Patton Spinnaker trimmer USAHP29 Group 1   Yes  
Tod Patton 209343w     Yes  
Brett Rogers Staysail trimmer   Group 1   Yes  
Jennifer Simones Bow   Group 1   Yes  
Bluehho (DF65)
Daniel Burns 266763E USADB136 Group 1   Yes  
Bombora (J 70)
Owen Bradley In the way USAOB10 Group 1   Yes  
Wendy enerson Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Bryan Hayes usabh65 Group 1   Yes  
Etain McKinney Main Trimmer 757908N   Group 1   Yes  
Erica Trejo Bow   Group 1   Yes  
Bravo Zulu (DF65)
George Edwards 348626C     Yes  
Brawndo (Beneteau First 36.7)
Jon Esmael Mast USAJE101   Yes  
Leif Hinterberger Headsail Trimmer USALH183 Group 1   Yes  
Andrew Lescohier Co-Skipper USAAL113 Group 1   Yes  
Matt Lescohier Co-Skipper USAML187 Group 1   Yes  
Bethany McDearmon Pit USABM185 Group 1   Yes  
Austin Nafziger Spinnaker trimmer USAAN45 Group 1   Yes  
George Quinlan Tactician USAGQ2 Group 1   Yes  
David Richardson Headsail Trimmer USADR154 Group 1   Yes  
Nicholas Westlund Bow USANW35 Group 1   Yes  
Callisto (J 109)
Katie Davis Bow   Group 1   Yes  
Michael Hendrie Helm   Group 1   Yes  
William Howard Pit   Group 1   Yes  
Jonathan Hurthle Mast     Yes  
Sam Kashy   Group 1   Yes  
James Murray 127575C   Group 1   Yes  
Mike Reynaert     Yes  
Cheep N Deep II (J 44)
Joel Burns Floater   Group 1   Yes  
Jay Butler Co-Skipper 765717D   Group 1   Yes  
John Conway Main Trimmer   Group 1   Yes  
Kenny Kluckman Mid Bow   Group 1   Yes  
Claudia Kuhn Chef 25580   Yes  
Randy Kuhn Owner 254679G   Group 3   Yes  
George Richter Mast   Group 1   Yes  
Jim Richter Co-Skipper 652886   Group 1   Yes  
Justin Theodore Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Convergence (T-10)
Audra B      
Nathanael George Other     Yes  
Tina Munter Floater   Group 1  
Elizabeth Reynolds Strategist   Group 1  
Tod Reynolds   Group 1   Yes  
Audrey Sanders Other 408   Group 1   Yes  
Ava Wilson Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Don Wilson     Yes  
Jennifer Wilson Main Trimmer   Group 1   Yes  
Copernicus (Sydney 38 (T))
Andrew Bezaitis Chef   Group 1   Yes  
Karl Brummel Mast   Group 1   Yes  
Steve Henderson Grinder   Group 1   Yes  
Kate Kennedy Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Michael Kennedy 224943U     Yes  
Michael Mayer Other   Group 1   Yes  
Abigail O'Keefe Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Michael Pilsner Mast   Group 1   Yes  
Courageous (J 109)
Connor Adams Bow   Group 1   Yes  
Scott Audette Headsail Trimmer USASA66 Group 1   Yes  
Andrew Camarda Cat 3 Cooler Jockey   Group 3   Yes  
Aldo Caronia Spinnaker trimmer 781403U     Yes  
Ray Douglas 318732Y     Yes  
Pierce Herda Mid Mast   Group 1   Yes  
Tori Kim Pit   Group 1   Yes  
Ray Douglas / Kris Maybach 318732Y     Yes  
Indigo Leslie     Yes  
Selma Loesche Floater   Group 1   Yes  
Kris Maybach Bow 732256R   Group 1   Yes  
Das Boot 3.0 (Italia 9.98)
Ed Frankowski Mast   Group 1   Yes  
Cindy Muller Chef   Group 1   Yes  
Jay Muller 260099X     Yes  
Hunter Ratliff Tactician 289553I USAHR9 Group 1   Yes  
Bernd Ruschmeyer Main Trimmer GERBR5 Group 1   Yes  
DF65 (DragonForce 65)
Timothy Trollope     Yes  
Diamond Girl (LS 10)
Amy Cermak 108439X     Yes  
Rick Cermak     Yes  
Scott Murin   Group 1   Yes  
Chris Nielson Main Trimmer   Group 3   Yes  
John Stanley Headsail Trimmer 157541V USAJS30 Group 1   Yes  
Matt Szymanski Bow   Group 1   Yes  
Dire Wolf (1D35)
Michail Gournis Mid Mast   Group 1   Yes  
Andrew Groh Nav/Tac     Yes  
William Heun Floater   Group 1   Yes  
Jeffrey (Dewey) Janicek Owner   Group 1   Yes  
Tim (STFU) McCarthy Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Kyle McVane Autopilot   Group 1   Yes  
mark teborek Foil Trimmer USAMT36 Group 1   Yes  
Dutch (J 88)
Brian Burgess Spinnaker trimmer 234003E USABB191 Group 1   Yes  
Dan Burns Headsail Trimmer 266763E USADB136 Group 1   Yes  
Will Holz Tactician USAWH53 Group 1   Yes  
Morgan Kinney Bow Usaek43 Group 1   Yes  
John Leahey Helm 242398B USAJL226 Group 1   Yes  
Michael Rusin Mast USAMR190 Group 1   Yes  
Eagle (Sydney 38)
Boris Bonutti Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Michael Cook Main Trimmer   Group 1   Yes  
Andrew Gifford Bow   Group 1   Yes  
Douglas Gifford Jr Main Trimmer 252558W   Group 1   Yes  
Thomas Keeble Bow 375732Y GBRTK15 Group 1   Yes  
Shawn ONeill Skipper 137950Y   Group 1   Yes  
Ann O'Neill Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Conor O'Neill Bow   Group 1   Yes  
Jan Promer Spinnaker trimmer 124036k   Group 1   Yes  
Sandy Stone Headsail Trimmer 186398L   Group 1   Yes  
Michael Wallock Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Doug Warren Main Trimmer 166959I   Group 1   Yes  
Eagles Wings (GS44)
Anne Branson Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Patrick Considine Nav/Tac   Group 3   Yes  
Tim Corkell Floater   Group 1   Yes  
John Gottwald     Yes  
Melissa Grim Pit   Group 1   Yes  
Brenden Jacobs Bow   Group 1   Yes  
Joe Kestler Rush Chairman usajk154 Group 1   Yes  
Brian Moy Offside trimmer 743325Y   Group 1   Yes  
Jeff Olshesky Mast   Group 1   Yes  
Eclipse (Beneteau First 36.7)
Kathlee Bartley Bow   Group 1   Yes  
Sarah Basel Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Susan Fox Floater   Group 1   Yes  
Chris Garbacz Spinnaker trimmer 764235V USACG129 Group 1   Yes  
Marianne Holmer Pit USAMH184   Group 1   Yes  
Mike Kearschner Mast USAMK76     Yes  
Peter Nielsen 253547V USAPN10 Group 1   Yes  
Adam Prettyman Tactician   Group 1   Yes  
Nancy Snyder Main Trimmer 285123Q USANS53 Group 1   Yes  
El Toro (T-10)
Jovan Brankov Owner   Group 1   Yes  
Jack Brownlee Other   Group 1   Yes  
Sean Delahunt Pit     Yes  
Dan Firestone Main Trimmer USADF109 Group 1   Yes  
Katherine Kolon Other   Group 1   Yes  
Demian Krentz Other   Group 1   Yes  
Brandon Love Other   Group 1   Yes  
Greg Miarecki     Yes  
Benedict Wong Pit   Group 1   Yes  
elbow room (J 122)
Chris Brohman Mast   Group 1   Yes  
David Draeger Mid Mast   Group 1   Yes  
Douglas Evans Skipper 675113N USADE30 Group 1   Yes  
Colleen Fessler Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Patrick Geiger Headsail Trimmer 805653X USAPG83 Group 1   Yes  
Jim Hall Tactician 786855P USAJH398 Group 1   Yes  
Amber Hetzel Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Erik Simonson Main Trimmer 169039Y   Group 1   Yes  
Lauren Speckin Bow   Group 1   Yes  
Matthew Spude Mid Bow USAMS238 Group 1   Yes  
Electric Pickle (J 70)
Alex Bost Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Boris Gutman Tactician   Group 1   Yes  
Mike Schroff Skipper 109450U USAMS193 Group 1   Yes  
Entourage II (1D35)
Mark Boruta Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Rob Cardenas Mast   Group 1   Yes  
Michael Dannecker   Group 1   Yes  
Tim Dillon Pit Assist   Group 1   Yes  
Dan Ebin Main Trimmer   Group 1   Yes  
Don Maxwell Tactician 255822T USADM41 Group 1   Yes  
Robert Stone Other 789207R   Group 1   Yes  
Ted Towey Rush Chairman   Group 1   Yes  
Patrick Tray Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Erica (T-10)
Carrie Camarda Floater USACC184 Group 1   Yes  
Corey Fast Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Katherine Greer Stunt Owner USAKG59 Group 1   Yes  
Brian Kaczor     Yes  
Scott Melanson Bow USASM98 Group 1   Yes  
Seth Morrell Tactician USASM86 Group 1   Yes  
Chuck O'Donnell Pit USACO39 Group 1   Yes  
Erizo de Mar (Beneteau First 36.7)
Marcin DUCH Pit POLMD14 Group 1   Yes  
Waldemar Emmerich Co-Skipper 306876G POLWE1 Group 1   Yes  
Bogumil Kawa Headsail Trimmer USABK64 Group 1   Yes  
Perry Lewis Watch Captain   Group 3   Yes  
Jaroslaw Naruszewicz Spinnaker trimmer POLJN4 Group 1   Yes  
Agnieszka Olejarz Grinder POLA011 Group 1   Yes  
Emil Olejarz Bow POLEO2 Group 1   Yes  
Krzysztof Siuta Mast USAKS147   Group 1   Yes  
Michael Smith   Group 3  
Arek Szawlowski Main Trimmer   Group 1   Yes  
Esprit d'Ecosse (J 105)
Judith McLean Owner 729032V USAJM386 Group 1   Yes  
Ross McLean Owner 730162W USARM180 Group 1   Yes  
Anne Michaud Bow   Group 1   Yes  
Katye Michaud Pit   Group 1   Yes  
Christina Rice Bow   Group 1   Yes  
Brian Sandberg Bow   Group 1   Yes  
Exile (J 88)
Kyle Doyle Switch Flipper USAKD65 Group 1   Yes  
Graham Eger Quant USAGE31 Group 1   Yes  
Scott Eisenhardt Headsail Trimmer USASE45 Group 1   Yes  
Andy Graff 255164W USAAG112 Group 1   Yes  
Luke LeCoche Mast 780488V USALL61 Group 1   Yes  
Sabine Zinserling Bow USASZ11 Group 1   Yes  
Feisty Rodent (Donovan 26)
Devin Bader Main Trimmer 783289X   Group 1   Yes  
Adam Berger Skipper   Group 1   Yes  
Charles Hollister Bow   Group 1   Yes  
Jake Kremel Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Frederick Seidel Other   Group 1   Yes  
Flying Pig (J 105)
Linda Hanks Headsail Trimmer 783038S   Group 1   Yes  
Thomas Lyon Bow   Group 1   Yes  
John Masters Main Trimmer   Group 1   Yes  
Monica Masters Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Mike Sheppard Skipper 239168G   Group 1   Yes  
Spenser Sheppard Pit   Group 1   Yes  
Flying Spaghetti Monster (J 35)
Larry Ayres Navigator   Group 1   Yes  
Mitchell Wiseman Dom Merritt Owner   Group 1   Yes  
Mark Fruin Pit     Yes  
Luke Logan Tactician   Group 1   Yes  
Cynthia McDonald Pit   Group 1   Yes  
Dom Merritt Bow 767836Z USADM270 Group 1   Yes  
Gayle Smith Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Darek Sypos Grinder     Yes  
Ethan Wheeler Bow 801736N   Group 1   Yes  
FOG (Beneteau First 36.7)
David Brandon Headsail Trimmer USADB237 Group 1   Yes  
Andrew Dillenburg Bow USAAD92 Group 1   Yes  
Paul Foszcz Main Trimmer USAPF16 Group 1   Yes  
Ritchie Geoghan Spinnaker trimmer USARG90 Group 3   Yes  
Lori Henderson Spinnaker trimmer USALH29 Group 1   Yes  
Rick Orr Pit USARO32 Group 1   Yes  
Greg Rasmussen USAGR50 Group 1   Yes  
Elizabeth Riegle Pit 764391W USAER86 Group 1   Yes  
Martin Sandoval Main Trimmer 270881W USAMS71 Group 1   Yes  
Kristin Schultes Bow 721270Q USAKS116 Group 1   Yes  
FOX (Botin 52)
Dean Curtis Pit   Group 3   Yes  
Jareese Finch Grinder   Group 3   Yes  
Andy Horton Tactician   Group 3   Yes  
Chris Hosking Runners 781470U AUSCH1 Group 3   Yes  
Leland Hubble Mid Bow   Group 3   Yes  
Michele Ivaldi Navigator     Yes  
Scott Nixon Main Trimmer   Group 3   Yes  
John Plume Grinder USAJP54 Group 3   Yes  
Keiran Searle Alternate     Yes  
Orrin Starr Offside trimmer     Yes  
Morgan Trubovich Headsail Trimmer   Group 3   Yes  
Harry West Bow     Yes  
Victor Wild Skipper     Yes  
Free Agent (W.D. Schock 35)
Kevin Bosman Main Trimmer   Group 1   Yes  
Hubert Cartier Bow   Group 1   Yes  
Hans De Schaaf Bow   Group 1   Yes  
Miles DePaepe 210608F     Yes  
Cindy Sommerfeld Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Free Radical (Beneteau First 36.7)
Anthony Bowker   Group 1   Yes  
Callaghan Commers Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Haley Hendrickson Pit USAHH41 Group 1   Yes  
Robert Nelson Skipper 262970X USARN25 Group 1   Yes  
Nadine Schieban Bow GERNS48 Group 1   Yes  
Nancy Taylor Grinder USAUNT29 USANT29 Group 1   Yes  
Killian Tobin Watch Captain USAKT24 USAKT24 Group 1   Yes  
Eric Uhl Bow   Group 1   Yes  
Paul Uhl Headsail Trimmer 224353Q   Group 1   Yes  
Full Tilt (J 109)
Mike Buck Bow Usamb280 Group 1   Yes  
Will Chapman Headsail Trimmer USAWC81 Group 1   Yes  
mike coan Tactician USAMC98 Group 1   Yes  
George Dorsch Spinnaker trimmer 741418P USAGD53 Group 1   Yes  
Tom Meyer Other   Group 1   Yes  
Peter Priede 371954y     Yes  
Derek Rees In the way     Yes  
Gerry Sansone Mast   Group 1   Yes  
Funky Monkey (J 88)
Michael Frerker   Group 1   Yes  
Jean Hausmann Mid Bow   Group 1   Yes  
Fred Joosten Main Trimmer   Group 1   Yes  
Taylor Joosten Grinder   Group 1   Yes  
Jill Mecklenburger Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Clare Starshak Strategist   Group 1   Yes  
Brandye VanderPloeg Bow   Group 1   Yes  
Gaucho (J 88)
Justin Falconer   Group 1   Yes  
GAVIN SMITH Mast   Group 1   Yes  
Kevin Teborek   Group 1   Yes  
Dave Tufts 766671V USADT82 Group 1   Yes  
Kris Werner Tactician USAKW14 Group 3   Yes  
Mike Wilde Helm 288203T USAMW162 Group 1   Yes  
Glider (T-10)
Tom Font/ Bruce Lamotte     Yes  
John Font Main Trimmer   Group 1   Yes  
Esteban Gonzalez Pit   Group 1   Yes  
Tom Harrison Floater   Group 1   Yes  
John Muckian Bow   Group 1   Yes  
Andrew Van Sickle Autopilot 777903W USAAV33 Group 1   Yes  
Rich Winship Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Glider IV (J 105)
Theresa Benjamin   Group 1   Yes  
Mark Ewing In the way   Group 1   Yes  
Marcella Grunert Leeward Runner   Group 1   Yes  
Ed Montano Grinder 651513P USAEM47 Group 1   Yes  
Freya Olsen   Group 1   Yes  
Richard Stearns Skipper 11576v   Group 3   Yes  
Grytviken (T-10)
Robert Briks Pit     Yes  
Tomasz Citak Nav/Tac   Group 1   Yes  
Alfred Janiga Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Andrzej Kowal Spinnaker trimmer   Group 1  
Arek Kusmider Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Piotr Madrzyk Helm 309998T   Group 1   Yes  
Gwhiz (Beneteau First 10R)
Matthew Auker Other   Group 1   Yes  
Geoffrey Davis 671685B     Yes  
Roxanne De Leon Other     Yes  
Mike Doornweerd Other   Group 1   Yes  
Haddock (J 70)
Holly Collins Pit   Group 1   Yes  
Robert Devlin Headsail Trimmer 808763N   Group 1   Yes  
Liam Parker Main Trimmer   Group 1   Yes  
Robert Sansome 255057W USARS91 Group 1   Yes  
hal 9000 (DF 65)
Val Smith Foil Trimmer     Yes  
Handsome Pete (Beneteau First 10R)
David Baker Skipper 717093B     Yes  
Lauren Cushing Bow   Group 1   Yes  
David Matz Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Thomas McCarter Tactician   Group 1   Yes  
Micaela Stump Floater     Yes  
Amanda Torgerson Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Erik Zamudio Headsail Trimmer 770877F USAEZ10 Group 1   Yes  
Hausboat (DF65)
Andrew Hausmann     Yes  
Heartbreaker (TP52)
Thomas Allin Spinnaker trimmer   Group 3   Yes  
Cameron Appleton Tactician   Group 3   Yes  
Wally Cross Main Trimmer USAWC26 Group 3   Yes  
Scott Ewing Grinder USASE46 Group 3   Yes  
Laura Hughes Mid Bow   Group 1   Yes  
Robert and Laura Hughes 108509K     Yes  
Simon Hunter Boat Captain   Group 3   Yes  
Zach Hurst Headsail Trimmer   Group 3   Yes  
Jack Jennings Runners   Group 1   Yes  
Kyle Jones Mid Mast USAKJ11 Group 1   Yes  
Maya Kwasniewski   Group 1   Yes  
Sam Loughborough Bow   Group 3   Yes  
Anson Mulder Navigator   Group 3   Yes  
Graham Post Pro Bowler   Group 1   Yes  
Spencer Rankin USAR102 Group 1   Yes  
Heartbreaker (1D35)
Marc Bernstein Main Trimmer USAMB159 Group 1   Yes  
Joe Heinzle Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Jon Lindberg Bow   Group 1   Yes  
Eric Oesterle 187614W     Yes  
Pascal Schweitzer Mast   Group 1   Yes  
Ivy Williams Pit     Yes  
Hiwassee (Farr395)
Thomas Buettner Pit   Group 1   Yes  
John Doyle Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Gia Fisher Stunt Owner   Group 1  
Ian FISHER Skipper 311534K     Yes  
Zoe Fisher Bow   Group 1   Yes  
William Seibold Bow   Group 1   Yes  
James Walsh Tactician   Group 1   Yes  
Kent Webster Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Fritz Wolf Main Trimmer   Group 1   Yes  
Honey Badger (T-10)
Madolyn Cavazos Pit   Group 1   Yes  
Alexandre Gaudieri Cat 3 Cooler Jockey     Yes  
kelly kane Bow   Group 1   Yes  
Thomas Kane 166389i   Group 1   Yes  
Thomas Kane IV Helm   Group 1   Yes  
Mike Kobida     Yes  
Ted Price Bow   Group 1   Yes  
Luiza Przewodnikowska Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Inferno (Farr 40)
Doug Baker Offside trimmer   Group 1   Yes  
Quin Doughty Floater   Group 1   Yes  
Philip Dowd Owner 147503O usapd10 Group 1   Yes  
David Gerber Tactician   Group 3   Yes  
Iurii Goltcev     Yes  
Wyatt Harley Bow     Yes  
Aaron Housten 137989N   Group 1   Yes  
Joe Londrigan Main Trimmer   Group 3   Yes  
Fiona Ray Floater 319997T     Yes  
Ian Savage Bow 208253V GBRIS6 Group 1   Yes  
Melissa Schastok Floater USAMF58 Group 1   Yes  
Jeffrey Shuert Pit USAJS20 Group 1   Yes  
Marne Smiley Floater   Group 1   Yes  
Aisling Sullivan Offside trimmer   Group 1   Yes  
Jahazi (J 120)
Scott Arciniegas Pit   Group 1   Yes  
Mathias Buchmann Helm   Group 1   Yes  
Tim Hoffman Main Trimmer   Group 1   Yes  
John Howard Watch Captain   Group 1   Yes  
Mike Kartheiser Mid Bow   Group 1   Yes  
James Lewis Watch Captain   Group 3   Yes  
Tom O’Donohue Navigator     Yes  
Mark Olsen Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Shannon Schmalz Bow   Group 1   Yes  
Julia (J 88)
Michael Better Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Adam Dolkart Helm   Group 1   Yes  
Michael Gillian Owner 231721H   Group 1   Yes  
Eileen O'Neill Headsail Trimmer 711793R USAEO19 Group 1   Yes  
Meghan O'Rourke Bow 792112P USAMO49 Group 1   Yes  
Andrew Page Mid Mast   Group 1   Yes  
Sean Wilson Main Trimmer   Group 3   Yes  
Kamikaze (T-10)
Zac Ahmann Other   Group 1   Yes  
Zachery Ahmann Cat 3 Cooler Jockey   Group 1   Yes  
Darren Beck / Andrew Fernandez 325949E     Yes  
Darren Beck 325949E     Yes  
Kristina Beck Pit   Group 1   Yes  
Mike Fernandez Pit   Group 1   Yes  
Angie McNeill Main Trimmer     Yes  
Trevor Proszek Medic/Doctor   Group 1   Yes  
Whitney Tullos Staysail trimmer   Group 1   Yes  
Karma (Beneteau First 36.7)
Cristina Dombrowski Spinnaker trimmer 758627W   Group 1   Yes  
Caroline Sandoval Main Trimmer   Group 1   Yes  
Lou Sandoval Tactician 252884B USALS47 Group 1   Yes  
Martin Sandoval Helm   Group 1   Yes  
Sofia Sandoval Pit Assist 744502P   Group 1   Yes  
Kinship (J 105)
Will Broseman Mast 795164v   Group 1   Yes  
Kevin Donahue Mast 228768J   Group 1   Yes  
Lauren Holderman Bow     Yes  
Ted Luton Main Trimmer 770445V   Group 1   Yes  
Cal Lutton Main Trimmer 770331U   Group 1   Yes  
Josh Lutton Helm 791160S   Group 1   Yes  
Laura Lutton Pit 798128Q   Group 1   Yes  
La Tempete (Beneteau First 40.7)
Ken Barvian Mid Mast   Group 1   Yes  
Kevin Brinker Main Trimmer USAKB8   Group 1   Yes  
Bob Foley Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Eugene Johnson Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Jay Koverman Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Mike Lucas Mast   Group 1   Yes  
Georgo Papagiotopoulos Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Byron Weber Pit     Yes  
Ryan Weber Bow 228786L   Group 1   Yes  
Thomas Weber Skipper 225848A   Group 1   Yes  
Steve Youngson Tactician   Group 1   Yes  
Le Rêve (Sunfast 3300)
Patrick Bredlau 700029 USAPB90 Group 1   Yes  
Brian Burns Main Trimmer 805733U   Group 1   Yes  
scott eifert Main Trimmer     Yes  
Vanessa Gates Captain 704770V USAVG8 Group 1   Yes  
Sydney Kenyon Spinnaker trimmer USASK91 Group 1   Yes  
Perry Lewis Watch Captain   Group 3   Yes  
Lana McCalmon     Yes  
Debbie Thompson Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Liberté (Beneteau 41.1)
Brett AUGUST Owner 795366R     Yes  
Carey August Chef   Group 1   Yes  
James Biery Spinnaker trimmer 244263T     Yes  
PAT CARLSON Tactician     Yes  
John Madey Strategist USAJM476 Group 1   Yes  
Liquid Lounge II (J 109)
jim caesar 652603u     Yes  
Elizabeth Foulston Main Trimmer USAEF38 Group 1   Yes  
Ellen Gossman Princess USAED32 Group 1   Yes  
Luke Gossman In the way   Group 1   Yes  
Sarah Loffredo Pit Assist USASL123 Group 1   Yes  
mitch polgar Other   Group 1   Yes  
adam wolfe Bow   Group 1   Yes  
Ashley Wood Spinnaker trimmer USAAW65 Group 1   Yes  
Lucky Dubie (J 122)
Don Cameron Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Tavis Frier Pit   Group 1   Yes  
Angel Garcia Grinder   Group 1   Yes  
Sean Koga Bow     Yes  
Len Siegal 304596d   Group 1   Yes  
Alex Simon   Group 1   Yes  
James Thomas Floater USAJT180 Group 1   Yes  
M*A*S*H (LS 10)
Keith Adkins Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
OLANNE HEALY Mast   Group 1   Yes  
Steve Holz Mid Bow   Group 1   Yes  
Stephanie Levine Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Carson Mummert Main Trimmer   Group 1   Yes  
SCOTT MUMMERT Helm   Group 1   Yes  
Karina Suyen Bow   Group 1   Yes  
Nancy Zamorski Offside trimmer   Group 1   Yes  
Randi Zillmer Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Maggie Mae (Beneteau First 36.7)
Ruth Baxter USARB141 Group 1   Yes  
Christian Ehrnrooth Bow 678323K USACE43 Group 1   Yes  
Richard Gadzala Offside trimmer USARG91 Group 1   Yes  
Richard Hayes Navigator 193481Y USARH189 Group 1   Yes  
Simon Mc Grotty IRLSM17 Group 1   Yes  
Phil Niles Headsail Trimmer USAPN19 Group 1   Yes  
Basil Souder Headsail Trimmer USABS103 Group 1   Yes  
Dina Wright Main Trimmer USADH180 Group 1   Yes  
Peter Wright Helm   Group 1   Yes  
Mahal (DF65)
Rod Salazar Switch Flipper   Group 1   Yes  
Mary Gail (J 112e)
Kathi Beste Runners     Yes  
James Filippini Main Trimmer   Group 1   Yes  
Benjamin Lumpkin Helm 301978Z     Yes  
Mike Parapetti Switch Flipper   Group 1   Yes  
Tom Tishbey Main Trimmer   Group 1   Yes  
Isaac Veilleux Mid Mast   Group 1   Yes  
Sam Veilleux Co-Skipper   Group 1   Yes  
Maskwa (C&C 115)
Kimberly Bulloch Bow   Group 1   Yes  
Kristin Jacobs Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Andrew Kiper Pit   Group 1   Yes  
Jason Kocher Floater   Group 1   Yes  
Scott Lyjak Mid Bow   Group 1   Yes  
Drew Myers Mast   Group 1   Yes  
Kate Nigl Main Trimmer   Group 1   Yes  
Stephanie Pelzer Main Trimmer 785725Q ISAFUSASP1 Group 1   Yes  
Ilias Saoukbaev Bow   Group 1   Yes  
Samantha Takacs Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Austin Wade Other   Group 1   Yes  
Donald Waller Skipper 209967K     Yes  
Randi Zilmer Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Mazal Tov (J 120)
Michael Ciechanowski Floater   Group 1   Yes  
Arne Fliflet Skipper 329388N   Group 1   Yes  
Debbie Fliflet Owner   Group 1   Yes  
Jenn Gremski Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Gary Mogilner Floater   Group 1   Yes  
Igor Nartov Main Trimmer 735630U   Group 1   Yes  
Paul Pointer 799023Q   Group 1   Yes  
Nicole Scardigno Princess 780174R USANS70 Group 1   Yes  
Dave Taylor Cat 3 Cooler Jockey   Group 1   Yes  
Meat (T-10)
Robert Cane Cat 3 Cooler Jockey 40433     Yes  
Edward Mui, Craig Roehl     Yes  
Alice Kaminski Chef   Group 1   Yes  
Edward Mui Chef   Group 1   Yes  
Kate Rebman Rush Chairman   Group 1   Yes  
Amy Roehl Switch Flipper   Group 1   Yes  
Val Smith Foil Trimmer   Group 1   Yes  
Mediocrates (DF65)
Gerard ONeil   Group 1   Yes  
Micro Darcy (J 100)
Shawn Casey Pro Bowler   Group 1   Yes  
ilse krause In the way   Group 1   Yes  
troy LeValley Pit   Group 1   Yes  
John Palmer Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
GEORGE PETKOVIC Chef   Group 1   Yes  
R J Trejo Bow     Yes  
Minister (LS 10)
Alexander Baldwin Main Trimmer   Group 1   Yes  
Blane & Cindy Boynton 749375Y USABB167 Group 1   Yes  
Hannah Goblirsch Pit     Yes  
Hannah Weaver Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Jim Wynne Spinnaker trimmer USAJW24 Group 1   Yes  
Shannon Xydis   Group 1   Yes  
Mise En Place (Beneteau Oceanis 381)
Laura Beck Watch Captain 284569G   Group 1   Yes  
Karen Harris Helmsman     Yes  
Bradford Hickman Bowman     Yes  
Chiaka Patterson Main Trimmer 808687V     Yes  
David Shelton Foil Trimmer     Yes  
Paul Thompson Offside trimmer     Yes  
Paul Thompson Skipper   Group 1   Yes  
Taylor Thompson Headsail Trimmer     Yes  
Delia Urgesi Bow   Group 1   Yes  
Misty (J 88)
Will Bakran Chef   Group 3   Yes  
Christian Faber Offside trimmer   Group 1   Yes  
Daniel Floberg   Group 1   Yes  
Alex Milanoski Pit   Group 1   Yes  
Justin Nowicki In the way   Group 1   Yes  
Will Osterink Leeward Runner 804892U   Group 1   Yes  
Mockingbird (TP52)
Jason Aardema Bow Usaja56 Group 1   Yes  
Tom Babel Main Trimmer 163996H USATB47 Group 3   Yes  
Stu Bannatyne Tactician   Group 3   Yes  
Andrew Berge Runners     Yes  
Norm Berge Switch Flipper   Group 3   Yes  
Craig Capilla In the way 304760T USACC2 Group 1   Yes  
Chris Duhon Owner 397624D   Group 1   Yes  
Alex Higby   Group 3   Yes  
Dennis Hughes Grinder USADH197 Group 1   Yes  
Warren Lane Grinder USAWL40 Group 1   Yes  
Alan Mcglashan Headsail Trimmer   Group 3   Yes  
Karen Nemecek Mid Bow USAKN31 Group 1   Yes  
Michael Rohde Offside trimmer USAMR70 Group 1   Yes  
Kevin Savitt Grinder 799196R USAKAS17 Group 3   Yes  
Chris Welch Pit   Group 3   Yes  
Mojo (Beneteau First 40.7)
Andy Benstead Mid Bow   Group 1   Yes  
Barbara Benstead Strategist   Group 1   Yes  
Katie Benstead Floater   Group 1   Yes  
Audrey Chenoweth-Kelly Floater   Group 1   Yes  
Gregg Comeaux Cat 3 Cooler Jockey   Group 1   Yes  
Niki Conforti Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
YVONNE HERKEMIJ Owner   Group 1   Yes  
Steven Lowery Helm   Group 1   Yes  
Matt Murphy Mid Bow   Group 1   Yes  
Kristian Nielsen Floater   Group 1   Yes  
Luca Ruhlander Mid Mast   Group 1   Yes  
Scot Ruhlander Co-Skipper 203920J   Group 1   Yes  
Gary Powell/ Scot Ruhlander Other 245241P   Group 1   Yes  
Momentus (J 111)
Mike Considine Medic/Doctor   Group 3   Yes  
Elizabeth Cushing Bow   Group 1   Yes  
Steve Diaz Tactician   Group 1   Yes  
RICHARD MCNICHOLS Headsail Trimmer Usarm118 Group 1   Yes  
irina potapova Pit   Group 1   Yes  
Kevin Saedi / Raman Yousefi 312161L     Yes  
George Simkins In the way USAGS75 Group 1   Yes  
Niloofar Yousefi Pit Assist   Group 1   Yes  
Raman Yousefi Owner 662555A USARY5 Group 1   Yes  
MsDirected (DF65)
Bart Heimlich     Yes  
Mutiny (T-10)
Will Cummings Offside trimmer   Group 1   Yes  
Joe HARRIS Nav/Tac 176214p   Group 1   Yes  
Brooke Loucks Pit   Group 1   Yes  
Kathy Massel Headsail Trimmer USAKM126 Group 1   Yes  
Christopher Novak Rush Chairman   Group 1   Yes  
John Schellenbach 205310F   Group 1   Yes  
Kyle Suddarth Bow   Group 1   Yes  
Paul Walczak Foil Trimmer 736060Y USAPW67 Group 1   Yes  
Natalie J (PAC52)
Ryan Gardner Floater 652947J USARG50 Group 1   Yes  
Bora Gulari Autopilot USABG Group 3   Yes  
Chris Higgins Medic/Doctor     Yes  
Mark Kraft Pit Assist   Group 1   Yes  
Chris Manson-Hing Mid Bow 689743P USACM167 Group 1   Yes  
Jonathan McKee Tactician 104472Q   Group 3   Yes  
Philip and Sharon O'Niel III 144357U USAPO7   Yes  
Philip O'Niel IV Watch Captain   Group 1   Yes  
David Oswald Boat Captain     Yes  
George Peet Headsail Trimmer   Group 3   Yes  
Brian Porter Runners   Group 3   Yes  
Fred Rozelle Floater USAFR13 Group 1   Yes  
David Shriner Main Trimmer   Group 3   Yes  
Brian Torresen Staysail trimmer   Group 1   Yes  
Matt Woodworth Bow   Group 3   Yes  
Night Train (Thomas 35)
Catherine Balint Bow 768800W USACB200 Group 1   Yes  
John Day Floater   Group 1   Yes  
Brad Grost Cat 3 Cooler Jockey   Group 1   Yes  
Peter Kovats Co-Skipper   Group 1   Yes  
Charlie Moelter Watch Captain 42525   Group 1   Yes  
Brian Morgan 694678J USABM153 Group 1   Yes  
Matt Singer Switch Flipper   Group 1   Yes  
STEVEN urbanski Floater     Yes  
NoBoat (DF65)
Don Burman 784075D     Yes  
Norse (J 88)
Kayla Bruner Pit   Group 1   Yes  
Jorgen Christiansen     Yes  
Ian Cook Main Trimmer   Group 1   Yes  
Laura Roudebush Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
James Shipley Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
timothy trollope Bow   Group 1   Yes  
Ohana (Dehler 34c)
Ketti Boller Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Tom Edman Main Trimmer   Group 1   Yes  
Suzanne Glow Pit   Group 1   Yes  
Emily Harrington Bow   Group 1   Yes  
Anthony Marty Chef   Group 1   Yes  
Mike McGreal Alternate   Group 1   Yes  
Paul Murray In the way   Group 1   Yes  
Tanita Siripanich Runners   Group 1   Yes  
Robert Smetters 730820P   Group 1   Yes  
Landon Smith Mast     Yes  
Laura Wagner   Group 1   Yes  
Out of the Blue (T-10)
Steve Coates Main Trimmer   Group 1   Yes  
Jeffery Cross 363208O     Yes  
David Fales Pit   Group 1   Yes  
George Jackowiec     Yes  
Stephen Jaeckel Floater   Group 1   Yes  
Outbreak (DF65)
Scott Eisenhardt USASE45 Group 1   Yes  
Outlier (DF65)
Liz Emery 687466S     Yes  
P.A.J.A.M.A. Party (J 88)
Amanda Bohl Bow USAAB107 Group 1   Yes  
Andrew Hausmann Helm   Group 1   Yes  
Gerard O'Neil Runners   Group 1   Yes  
Sue O'Neil In the way   Group 1   Yes  
Timothy Shambrook Rush Chairman   Group 1   Yes  
Kate Snow Pit USAKS113 Group 1   Yes  
Painkiller 5 (Beneteau First 36.7)
Ryan Biiziorek Grinder   Group 1   Yes  
Adam Birch Bow   Group 1   Yes  
Ben Coxey Mast USABC145   Group 1   Yes  
Joel Furmanek Bow usajf178 Group 1   Yes  
Ted Jones Rush Chairman 225555w   Group 1   Yes  
Alice Martin Skipper 208640U   Group 1   Yes  
Jennifer McColloch Mid Mast USAJM496 Group 1   Yes  
Sierra McDonough Pit Assist PHISM2 Group 1   Yes  
Thomas McDonough Pit USATM64 Group 1   Yes  
Cristina Petrea Headsail Trimmer USACP112 Group 1   Yes  
Silviu Petrea Other 780535P USASP97 Group 1   Yes  
Pandora (Swan 46)
Rob Benson Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Scott Cassidy Offside trimmer   Group 1   Yes  
Robert Daboub Main Trimmer 809184N   Group 1   Yes  
Declan Frye     Yes  
Carlos Graziano Pit   Group 1   Yes  
Esther Graziano Floater   Group 1  
Hank Graziano 335608T     Yes  
Nick Richards Bow 788263X USANR32 Group 1   Yes  
Keith Smith Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Paradigm Shift (C&C 115)
John Brofman Main Trimmer   Group 1   Yes  
Julie Busch Floater   Group 1   Yes  
Dave Dickerson 174808T     Yes  
George Dickerson In the way   Group 1   Yes  
Will Dixon Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Douglas Hogenkamp Floater   Group 1   Yes  
Darius Lisowski Bow   Group 1   Yes  
John Pavlichko Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Thomas Pocius Bow   Group 1   Yes  
Perspicacity (T-10)
Adam Collins, Bob Cohen 697321R   Group 1   Yes  
Robert Cohen Skipper 697321R   Group 1   Yes  
Adam Collins Co-Skipper 719715V USAAC124 Group 1   Yes  
Liz Fairweather Bow   Group 1   Yes  
Adam Hinz     Yes  
Stephanie Ho Mast   Group 1   Yes  
Kate Milleker Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
William Milleker Pit   Group 1   Yes  
Tim Sheehan Spinnaker trimmer 782067A   Group 1   Yes  
Piranha (J 88 )
bryan cameron Tactician USABC27 Group 1   Yes  
Dave Dennison Skipper 162680U usadd134   Yes  
Samantha Foulston Bow USASF68 Group 1   Yes  
Kevin meier Boat Captain Usakm20 usakm20 Group 3   Yes  
jon monson Foil Trimmer 710712R USAJM122 Group 1   Yes  
Katherine Scully In the way USAKS162 Group 1   Yes  
Program (Beneteau First 36.7)
Earle Atwater Other USA1313 USAEA37 Group 1   Yes  
John Baxter Grinder   Group 3   Yes  
Bob Glennie Leeward Runner Usarg117 Group 1   Yes  
Allyson Haramia Bow USAAH113 Group 1   Yes  
Rick Johnson Pit usarr149 Group 1   Yes  
William Mercer Strategist USABM148 Group 1   Yes  
Chris Metcalf Helm USACM216 Group 1   Yes  
Diane Seidel Pit USADS262 Group 1   Yes  
Providence (Ericson 35)
Doug Bening Bow   Group 1   Yes  
Ben Heins Mast   Group 1   Yes  
Jeff McClimans Mid Bow   Group 1   Yes  
Liam McClimans Mast   Group 1   Yes  
Greg Miarecki 286909C   Group 1   Yes  
Jerry Miarecki Co-Skipper 6649   Yes  
Jim Sheldon Floater   Group 1   Yes  
Pura Vida (J 111)
James Clark Mid Mast   Group 1   Yes  
James Elvart Switch Flipper   Group 1   Yes  
Tory Enerson Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Alon Finkelstein Foil Trimmer   Group 1   Yes  
John Kalanik 318238Z USAJK153   Yes  
Steve Kindra Pit 111097Q     Yes  
Maurin Lovera Stunt Owner 730644T FRAML80 Group 1   Yes  
Audrey Mense Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Rainbows End (T-10)
Steven Fink 186023P     Yes  
Daniel Hamilton Main Trimmer   Group 1   Yes  
Rob Jacob Pit     Yes  
Phil Neznanov Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Autumn Pierce Main Trimmer     Yes  
Cynthia Seebold Spinnaker trimmer     Yes  
Joel Stopka Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Nancy Ward Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Ravn (Beneteau Platu 25)
Matt Cwiokowski Pit   Group 1   Yes  
Jamie Downing Helm 757282W USAJD245 Group 1   Yes  
Patrick Gudat Floater   Group 1   Yes  
Arthor Keska Bow   Group 1   Yes  
Jolanta Smaciarz Spinnaker trimmer POLJS29 Group 1   Yes  
Renegade (J 133)
Matthew A Pinsky Bow   Group 1   Yes  
George Gelis Pit 26   Group 1   Yes  
Matthew Henderson Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Peter Jarvis Strategist   Group 1   Yes  
Richard Knorr Bow   Group 3   Yes  
Larry Kwiat Skipper   Group 1   Yes  
Beth Ann Papoutsis Owner 231097U   Group 1   Yes  
Catherine Papoutsis Strategist   Group 1   Yes  
Thomas Papoutsis Skipper 231097U   Group 1   Yes  
Retention (T-10)
John Croll Other   Group 1   Yes  
Blaze Bohlig Bow   Group 1   Yes  
Dave Brady Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Mark Croll 295680F USAMC164 Group 1   Yes  
Peter Dubois Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Sara Otto Spinnaker trimmer USASO35 Group 1   Yes  
Aimee Smith   Group 1   Yes  
RhumbRunner (Beneteau First 40.7)
James Beaudry Floater   Group 1   Yes  
Lindsey Beukema Tactician   Group 1   Yes  
Neal Creighton Mast   Group 1   Yes  
Kristy Eriksen Pit   Group 1   Yes  
Kendl Friedman Spinnaker trimmer     Yes  
Brian Goldman Main Trimmer     Yes  
Kathryn Goldman Finnegan Skipper     Yes  
Nathan Joslin Bow   Group 1   Yes  
Ryan Larson Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Emily Mancewicz Floater   Group 1   Yes  
Evan Summers Bow   Group 1   Yes  
Jay Ure Bow   Group 1   Yes  
Rip Rullah (J 70)
Matt Clark   Group 1   Yes  
Jacob Karlin Staysail trimmer 297186K USAJK123 Group 1   Yes  
Bob Willis USARW41 Group 1   Yes  
Jess Willis Spinnaker trimmer USAJW225 Group 1   Yes  
Rode Rage (DF65)
Justin Kalb Switch Flipper 759901S USAJK192 Group 1   Yes  
Rowdy (J 111)
Nic Baird Main Trimmer   Group 3   Yes  
Jim Calto Spinnaker trimmer USAJC245 Group 1   Yes  
Chris Doubek Strategist USACD4 Group 1   Yes  
Colleen Duncan Pit USACD48 Group 1   Yes  
Tom Elliott Cat 3 Cooler Jockey   Group 1   Yes  
Jim Nachtman Bow USAJN57 Group 1   Yes  
Roland Rayment Headsail Trimmer USARR8 Group 1   Yes  
Richard Witzel     Yes  
Runaway (Elan 40)
Kevin Buzard Main Trimmer   Group 1   Yes  
Ted Corlett Main Trimmer   Group 1   Yes  
Bob Geraghty Headsail Trimmer 224584Z   Group 1   Yes  
Tom Gorey 100799w     Yes  
Tom Keefe Main Trimmer USA251TK Group 1   Yes  
Roger Merriman Pit   Group 1   Yes  
Mick Morel Bow   Group 1   Yes  
Lee Polster Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Sagamore (Nelson Marek 68)
David Anderson Main Trimmer   Group 1   Yes  
Mike Bird Offside trimmer   Group 1   Yes  
Joseph Curnyn Mid Bow   Group 1   Yes  
Bradley Dennis Mast 785521E   Group 1   Yes  
Miguel Dominguez Bow     Yes  
Will Lankford Bow   Group 1   Yes  
Aiden Martin Offside trimmer   Group 1   Yes  
Laura Martin Owner   Group 1   Yes  
Tone Martin 732797T     Yes  
Philip Niles Bow   Group 1   Yes  
Mike Phlamm Mid Bow 768620U   Group 1   Yes  
Oliver Whybrow Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Sail Monkey (Beneteau First 36.7)
Hector Avelar Bow Mexha2 Group 1   Yes  
Brian Jensen Main Trimmer USABJ18 Group 1   Yes  
Gary Kochanek Other USAGK31 Group 1   Yes  
Steve Koellner Pit   Group 1   Yes  
William McGuinn 281599G     Yes  
Erin Mitchell Bow   Group 1   Yes  
Sophie Todd In the way   Group 1   Yes  
Michael Varraveto Mast   Group 1   Yes  
Salsa (J 130)
Andy Soltys Navigator   Group 1   Yes  
Jim Gignac 225169Y     Yes  
Chris Hummel Bow   Group 1   Yes  
Michael Lunn Mid Mast   Group 1   Yes  
Scott Ottens Grinder   Group 1   Yes  
Brad Peterson Bow     Yes  
Curits Scott Pit Assist 782686D   Group 1   Yes  
Doug Stepansky Mast   Group 1   Yes  
Scarlet Begonias (Dufour 36P)
Wil Bruchmann Main Trimmer 486791S   Group 1   Yes  
Kevin Foote Skipper 696672W USAKF49   Yes  
Abigail Gavrila Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Jackie McDermott Bow   Group 1   Yes  
Avraham Mor Floater 689032T   Group 1   Yes  
Michael Shields Mast   Group 1   Yes  
Joy Taylor Pit USAJT142 Group 1   Yes  
Whitney Towey Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Sealark (J 105)
Clark Pellett 308269F USACP56   Yes  
Russell Radke Tactician USARR102 Group 1   Yes  
Steve Radke Pit USASR88 Group 1   Yes  
John Schussler Bow 664973H USAJS260 Group 1   Yes  
Ned Sher Headsail Trimmer 186594J USANS26 Group 1   Yes  
Shield Maiden (DF65)
Virginia Debbink     Yes  
Shmokin Joe (J 111)
Mark Lewis Spinnaker trimmer 275136U USAML177 Group 1   Yes  
Mickey Nielson Pit   Group 1   Yes  
Jesse Paulson Mast   Group 1   Yes  
Nick Ponsonby Bow USANP13 Group 1   Yes  
Mike Reisinger Main Trimmer USAMR147 Group 1   Yes  
Jeff Schaefer Skipper 190815m usajs322 Group 1   Yes  
Jonathan Thickens   Group 1   Yes  
Sirocco VI (Mumm 36)
Daniel Barton Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Brian Campbell Bow     Yes  
Viviana Fanizzo Owner 167979O     Yes  
William Fanizzo Owner 167979O     Yes  
David Mishin Mast     Yes  
Rafael Padilla Mast   Group 1   Yes  
Allison Shapiro Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Dickson Whitney III Pit   Group 1   Yes  
Sisu (T-10)
matt arntzen Bow   Group 1   Yes  
Mark Toline Pit     Yes  
Andrew Wilson Main Trimmer   Group 1   Yes  
Jeff Wittenberg 228523u     Yes  
Michael Woodworth Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Skull Cracker (J 111)
John Crowley Pit   Group 1   Yes  
Dayne Holloway Bow USADH179 Group 1   Yes  
Daniel Kitchens Helm 320673R USADK97   Yes  
Grant Kitchens Mast 331155M USAGK51 Group 1   Yes  
Carsten Lohan Main Trimmer     Yes  
Dave Loveless Headsail Trimmer 667651Q   Group 1   Yes  
John Sandberg Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Skye (Nelson Marek 46)
Jane Blake Owner   Group 1   Yes  
Jorge Catrain Ostáriz Grinder   Group 1   Yes  
Dan Gardiner Watch Captain   Group 1   Yes  
Tom Grant Runners   Group 1   Yes  
Matthew Halpin Nav/Tac   Group 1   Yes  
Jeff Hoswell Owner 226157W   Group 1   Yes  
Tom Keul Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Alex Loch Grinder   Group 1   Yes  
Autumn Morden Bow   Group 1   Yes  
Scott Pattullo Tactician   Group 1   Yes  
Mike Shine Mast   Group 1   Yes  
Slapshot II (J 109)
Sonja Elmquist Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Kenneth Hopson Mid Mast 175011I     Yes  
Ashley Hunsader Bow USAAH121 Group 1   Yes  
Mac Laban Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Trey Ritter Strategist 170659U     Yes  
Cagri Sahan Bow   Group 1   Yes  
Scott Sims Skipper 392477E USASS198 Group 1   Yes  
Smee Again (J 109)
Peter Dreher   Group 1   Yes  
Mark Hatfield Tactician   Group 1   Yes  
Larry Kerner 221495v USALK32 Group 1   Yes  
George Miz Helm 12318ON USAGM62 Group 1   Yes  
David Neenan Pit IRLDN10 Group 1   Yes  
JP Neenan Bow   Group 1   Yes  
Rory Neenan Mid Bow   Group 1   Yes  
Sociable (Beneteau First 40.7)
Greg Adams Tactician   Group 1   Yes  
Robert Arzbaecher Helm 178058D USAra37 Group 1   Yes  
Jack Behrend Bow   Group 1   Yes  
Julia Bogdanowicz Pit     Yes  
Les Bogdanowicz Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
MICHAEL Cahill Headsail Trimmer USAMC133 Group 1   Yes  
Adam Flanders Bow   Group 1   Yes  
michelle Powell Pit USAMP185   Yes  
Rob Rafson Bow   Group 1   Yes  
Matt younkle Main Trimmer   Group 1   Yes  
Someday (Beneteau Oceanis 461)
Greg Beglen Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Kasey Iwasyk Floater   Group 1   Yes  
Jeff Puglielli Skipper 399024B     Yes  
Judi Zeman Spinnaker trimmer USAJZ42 Group 1   Yes  
Ned Zeman Mid Mast USANZ6 Group 1   Yes  
Soulshine (Beneteau First 36.7)
Danielle Altmin Pit USADA60 Group 1   Yes  
Jarrett Altmin 672083W USAJA55   Yes  
Chris Bagemihl Bow USACB88 Group 1   Yes  
Jennifer Hyla Spinnaker trimmer USAJH133 Group 1   Yes  
Jeremy Kaufman Main Trimmer 671070Y USAJK141 Group 1   Yes  
Michael Korbel Other 729079Q AUSMK11 Group 1   Yes  
John Larson Mid Bow USAJL24 Group 1   Yes  
Peter Roehmholdt Headsail Trimmer USAPR61 Group 1   Yes  
Spencer Simms Spinnaker trimmer USASS131 Group 1   Yes  
Taipan (Farr 40)
Lloyd Karzen 310605E uslk45 Group 1  
TBD (J 70)
Lindsey Duda 289191K   Group 1   Yes  
Cate Muller-Terhune Chef   Group 1   Yes  
Kyle Vowels Other   Group 3   Yes  
Tyler Woodworth USATW67   Group 1   Yes  
The Asylum (J 105)
Danielle Cushing Bow   Group 1   Yes  
Timothy Kollar Switch Flipper 761485Z   Group 1   Yes  
Heidi Rocke Pit   Group 1   Yes  
Joe Saccone In the way   Group 1   Yes  
Andy Vincent Pit   Group 1   Yes  
Jon Weglarz 219487K     Yes  
Thunderbolt (LS 10)
Stefan Birrer Bow   Group 1   Yes  
Kate Carolan Bow   Group 1   Yes  
Elizabeth Chabot Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Trisha De Preter Pit     Yes  
Sharon Gilbert Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Cheryl Hurst Pit   Group 1   Yes  
Dave Hurst Main Trimmer   Group 1   Yes  
Greg Janes Main Trimmer   Group 1   Yes  
Steve Karstrand Skipper 257140S     Yes  
Jessica Randel Headsail Trimmer 269247F   Group 1   Yes  
Tiger (DF65)
Kent Webster Staysail trimmer   Group 1   Yes  
Turning Point (Beneteau First 40.7)
Annette Bartz Watch Captain 197059E USABB91 Group 1   Yes  
Darcy Cook In the way USADC108 Group 1   Yes  
Ben Gagliardi 793634G   Group 1   Yes  
David Hardy 343934V USADH101   Yes  
Kirstin Hartman Offside trimmer   Group 1   Yes  
Mike Kurze Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
John Mykleby Main Trimmer USAJM222 Group 1   Yes  
Mike Panacek Bow USAMP16 Group 1   Yes  
Mark Schneider Tactician 173234N USAMS179   Yes  
Marianne Stanke Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
William Tait 262342N   Group 1   Yes  
Konstantin Umanskiy Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Unknown Lady2 (Frers 36)
Matt Caffrey Other   Group 1   Yes  
Mike Ciechanowski Main Trimmer   Group 1   Yes  
Michael Cook Pit   Group 1   Yes  
Andrew Daley Pit   Group 1   Yes  
Chris Kennedy Bow   Group 1   Yes  
YASSIN NAMDAR Mast   Group 1   Yes  
John Novembre Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Paul Schulz Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
David Ward 384765G     Yes  
Neville White Pit   Group 1   Yes  
USA 903 (DragonForce 65)
Brian Burgess 234003E USABB191 Group 1   Yes  
usa167 (j 70)
Hector Guzman Tactician   Group 3   Yes  
Kate Klempen Bow   Group 1   Yes  
christian prendergast us145t   Group 1   Yes  
james prendergast     Yes  
Valhalla (J 105)
Andrea Custer Pit   Group 1   Yes  
Evan Kennel In the way   Group 1   Yes  
Edward Newman Co-Skipper   Group 1   Yes  
Ellie Newman Pit   Group 1   Yes  
Kathie Newman Main Trimmer   Group 1   Yes  
Mike & Kathie Newman Stunt Owner 201940J USAMN41 Group 1   Yes  
Joe Wnek Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Vanda III (J 109)
Mike Burke Grinder usamb173 Group 1   Yes  
Spencer Callahan Other   Group 1   Yes  
Brian Campo Other   Group 1   Yes  
John Dolecki Pit   Group 1   Yes  
Riccardo Navon USARN26   Group 1   Yes  
Laine Ratzer Other   Group 1  
Jack Toliver 376112Q   Group 1   Yes  
Justin Wold Floater   Group 1   Yes  
Vayu (Beneteau First 40.7)
Nigel Brownett Tactician   Group 1   Yes  
Ron Buzil Helm 245909W   Group 1   Yes  
Colleen Feeny Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Melanie Gainer Other   Group 1   Yes  
HANNAH GREEN Bow 801488Y   Group 1   Yes  
James Judge Spinnaker trimmer 224951U   Group 1   Yes  
Mike Klich Mast   Group 1   Yes  
Jason Navota Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Ed Radzikowski Pit   Group 1   Yes  
Scott Reich Main Trimmer   Group 1   Yes  
Amy Wingo Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Wojtek Wolantkowski Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Veni Vidi Veatchi (Beneteau First 36.7)
Jack Buoscio Main Trimmer USAJB74 Group 1   Yes  
Ryan Foley USAGF34 Group 1   Yes  
Jessica Marcus Bow USAJM332 Group 1   Yes  
Steven Mathias Headsail Trimmer USASM93 Group 1   Yes  
Lee Petersen Offside trimmer USADP13 Group 1   Yes  
Konstantine Stamatis Headsail Trimmer USAKS29 Group 1   Yes  
Phil Toth Cat 3 Cooler Jockey usapt14   Group 3   Yes  
Jason Veatch USAJV35 Group 1   Yes  
Melissa Veatch Pit USAMV44 Group 1   Yes  
Vesper (TP52)
Chris Busch Navigator   Group 3   Yes  
Steve Dodd Boat Captain   Group 3   Yes  
Kinley Fowler In the way   Group 3   Yes  
John Hayes   Group 3   Yes  
Peter Kinney Cat 3 Cooler Jockey   Group 3   Yes  
Jared Kononchik Grinder   Group 1   Yes  
Morgan Larson Tactician   Group 3   Yes  
Paul Loubet Runners   Group 1   Yes  
Alex Mieczkowski Mast   Group 1   Yes  
Matt Reynolds Main Trimmer   Group 3   Yes  
Alan Smith Pit   Group 3   Yes  
David Team 183517Q     Yes  
Dylan Vogel Bow Usadv27 Group 3   Yes  
Chris Williams Headsail Trimmer   Group 3   Yes  
Vincitore (RP52)
Blake Banovitz Grinder   Group 1   Yes  
Jim Banovitz 669932P USAJB339 Group 1   Yes  
Jeff Bernacchi Main Trimmer   Group 1   Yes  
Joanne Dodd Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Tom Dodd Grinder   Group 1   Yes  
Gary Feracota Co-Skipper   Group 1   Yes  
Patti Feracota Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Chuck Gerstner 729724K   Group 1   Yes  
ANTHONY Hadley Pit   Group 1   Yes  
Brian janney Strategist 293018P USABJ2 Group 3   Yes  
Cari Kremer Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Doug Kremer Pit   Group 1   Yes  
Denise Lapins Runners 766287V   Group 1   Yes  
Roderick Salazar Bow   Group 1   Yes  
Phillip Shaw Mid Bow USAPS90 USAPS90 Group 1   Yes  
Voodoo Child (J 70)
Andrew Boren Main Trimmer   Group 1   Yes  
Lorna Boren Pit   Group 1   Yes  
Dan Carney Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Michael Diplacido Helm   Group 1   Yes  
Vytis (J 105)
Michael Brown Headsail Trimmer 2652140   Group 1   Yes  
Michael Collins Tactician USAMC5 Group 1   Yes  
Steve Druzbicki Tactician   Group 1   Yes  
Keith Krause Main Trimmer   Group 1   Yes  
Gyt Petkus Skipper 752205R     Yes  
Warlock (J 111)
Emanuele Bianchi Floater USAEB125 Group 1   Yes  
Kris Buckles Pit   Group 1   Yes  
Tom Dickson 410167p   Group 1   Yes  
Nathan Jamieson Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
John Kinzel Main Trimmer USAJK194 Group 1   Yes  
John Lavelle Mast   Group 1   Yes  
Tim McKenna Mast   Group 1   Yes  
Gilberto Pina Pit VENGP3 Group 1   Yes  
Alberto Torres Bow   Group 1   Yes  
We Are Nihilist (LS 10)
Kevin Clark Grinder   Group 1   Yes  
Virginia Debbink Switch Flipper   Group 1   Yes  
Katy Dehaven Bow   Group 1   Yes  
Matthew Joy Grinder   Group 1   Yes  
Christopher Manick     Yes  
Brady Polowy Mid Mast   Group 1   Yes  
Nate Webb Medic/Doctor 683923Q USANW20 Group 1   Yes  
Windquest (TP52)
Ed Baird Tactician   Group 3   Yes  
Tom Burnham Offside trimmer   Group 3   Yes  
Andrew Campbell   Group 3   Yes  
Dalton DeVos     Yes  
Doug DeVos     Yes  
Andrew Estcourt Main Trimmer   Group 3   Yes  
Brad Farrand Headsail Trimmer   Group 3   Yes  
Tom Giesler   Group 1   Yes  
Mark Pinney Pit   Group 3   Yes  
Anderson Reggio Navigator 222614I USAAR21 Group 3   Yes  
Bill Sleeman   Group 1   Yes  
Nate Smith Grinder USANS24 Group 1   Yes  
Sara Stone Mid Bow USASS254 Group 3   Yes  
David Tank Mid Bow   Group 3   Yes  
Windsong (J 88)
Todd Anderson Mast   Group 1   Yes  
Andrew Appel Pit   Group 1   Yes  
Jenna Glasscock Bow USAJG249 Group 1   Yes  
Patrick Norris Tactician   Group 3   Yes  
Mike Wade Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Tim Wade 732257Y     Yes  
Windswept (DF65)
Vince Cushing   Group 1  
Rick LaCour      
Winnebago (LS 10)
John Dybas Main Trimmer   Group 1   Yes  
Paul Kleinmann Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Bev Mohr Pit   Group 1   Yes  
Stevie Pratt Chef USASP90 Group 1   Yes  
Leo Pratt-Thomas Mid Mast   Group 1   Yes  
Timothy Rathbun 171439q USATR90   Yes  
Aaron Pratt Thomas Switch Flipper   Group 1   Yes  
gerald Thomas Tactician 128408S   Group 1   Yes  
Liisa Thomas Mid Mast   Group 1   Yes  
Wired (Beneteau First 40.7)
Brian Angioletti 372020H   Group 1   Yes  
Thomas Boucher Bow 752153W     Yes  
Ashley Engels Headsail Trimmer   Group 1   Yes  
Geary Finn Main Trimmer   Group 1   Yes  
Dave Keith Mast   Group 1   Yes  
David Kelland Spinnaker trimmer   Group 1   Yes  
Chuck Norton Owner 755262S   Group 1   Yes  
Jeff Norton Main Trimmer   Group 1   Yes  
Jake Peterson Pit Assist   Group 1   Yes  
Travis Wilhite Tactician 398143D   Group 1   Yes  
Tony Wilkinson Bow   Group 1   Yes  
Xuberance (XP44)
George Barton Bow   Group 1   Yes  
Jeffery Barton Skipper 346160V     Yes  
Susan Barton Pit 705068V   Group 1   Yes  
Nick Carney In the way 730749b   Group 1   Yes  
Paul Doughty Bow   Group 1   Yes  
Christopher Gerhard Mast   Group 1   Yes  
Anders Larsen Pit   Group 1   Yes  
Kurt Stoeber Pit   Group 1   Yes  
Zelda (DF65)
Stephanie Fedor   Group 1    

Main Menu

Helly Hansen Sailing World Mount Gay Rum North Sails
Sunsail Regatta Craft Mixers Anchor Brewing Torqeedo

Copyright © Interactive Creations 2000-2021