2020/2021 AYC Frostbite Series 2
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Waiver
Signed
1093 (J 22)
Robert Martensson 1093    
4 Sport (J 70)
Seph Coster In the way   Group 1  
Susan Hale Thomas In the way    
Gregg Zurmuhlen 715617T USAGZ3  
Babe (J 22)
Denis Seynhaeve   Group 1  
guillaume seynhaeve Helm   Group 1  
maura Winston Larrey      
Bat IV (J 105)
Malia Deane Owner   Group 1  
Rob Deane In the way   Group 1  
Amanda Gates Bow   Group 1  
Christina Mayor Nastasi Watch Captain   Group 1  
Nicholas Nastasi Wife   Group 1  
Blinding Fury (Schock 35)
Matt Florenzen      
Blitz (J 30)
Doug Stryker Princess   Group 1  
Bossy Girl (Ranger 23)
Vickery Brewer Princess   Group 1    
Daniel Korwan Pro Bowler   Group 1  
Dan Lawrence Headsail Trimmer 307664C USADL4 Group 1  
Lynn McClaskey Chef   Group 1  
Corinne Smith Skipper   Group 1    
Dan Watson Cat 3 Cooler Jockey 792937R   Group 1  
Caper (J 22)
James Baker Co-Skipper 797771X    
Lilly Baker Princess 797774V    
Ava Cornell Main Trimmer   Group 1  
Carla Schwartz In the way   Group 1  
Cooper Schwartz Autopilot   Group 1  
Craig Schwartz Co-Skipper   Group 1  
Chaos (Catalina 27)
STEPHEN JONES Headsail Trimmer   Group 1  
Curt Sarratt Skipper 247151U    
Laura Sarratt Main Trimmer   Group 1  
Nate Wells Headsail Trimmer   Group 1  
Chessie (J 105)
Jared Ackers Main Trimmer 689029P   Group 1  
Emily Davis   Group 1  
John Kircher   Group 1  
Leigh Mann Headsail Trimmer   Group 1  
Mark Riddle Main Trimmer 717740J   Group 1  
Coalition (J 70)
Brianna Grenier Rush Chairman   Group 1  
Charles Kowalyshyn 322089X   Group 1  
Daniel Kowalyshyn Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
Dina Kowalyshyn Co-Skipper 153112E USADHK1 Group 1  
Britton Steele In the way   Group 1  
Committed (J 22)
Paul Luisi    
Warren Richter    
Kirstyn Roberts Headsail Trimmer   Group 1  
Cookie Monster (Salona 380)
Matt Alisch USAMA18   Group 1  
Athena Arnold Other   Group 1  
Danny Coffman Bow      
Meredith Glacken Mast   Group 1  
James Gray Tactician 671525Z USAJG32 Group 1  
Helen Hale Pit   Group 1  
Steve Hale 792589Q   Group 1  
Catherine Nolan Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
Dave Stenger Navigator   Group 1  
Tyler Waldron Autopilot   Group 1  
Dog House (J 105)
Arthur Libby / Tom Carter    
Ekas (J 22)
Jason Ipe 729035S      
Encore (J 22)
Abby Hutchinson    
Annabelle Hutchinson      
James Hutchinson 749900S   Group 1  
Deborah Kontor Grinder   Group 1  
John Kontor Pit   Group 1  
Endurance (Harbor 20)
John Heintz 254417Q    
EYC #11 (J 22)
Ben Ferraro Chef   Group 1  
Nathan Thompson Princess   Group 1  
Rachel Weitman In the way   Group 1    
Godspeed (J 22)
James McKenna 654523E    
Koralina McKenna 654523E      
Pete McKenna Spinnaker trimmer 273145R   Group 1  
Griffin's Faith (Alberg 30)
Matthew Baker Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
Peter Buchan    
James Darlington      
Roger Lant Tactician   Group 1  
Christina Lizza   Group 1  
Meshelle Mahan Bow      
Claire Martin   Group 1    
Illegally Blonde (J 22)
Aden King   Group 1  
Lekker (H-Boat 27)
Steve Madden      
MI2 (J 88)
Carter Cameron Chef   Group 1  
Jack McGuire    
Charlie Saville Chef   Group 1  
Karl von Schwarz Other   Group 1  
Muskrat Love (J 22)
Michael Furlane Spinnaker trimmer   Group 1    
Hannah Oswalt Other   Group 1  
Jessica Oswalt    
Jack Regan Grinder    
One Eyed Jack (Cal 25)
Kyle Bollhorst      
Peregrine (J 105)
Jack BeVier Main Trimmer   Group 1  
Linsley Carruth Bow   Group 1  
Hannah Dickmyer In the way 402612I   Group 1  
Hannah Dickmyer In the way 402612I   Group 1  
Paul Hankins Headsail Trimmer   Group 1  
Gregg Sunshine    
Rattle and Rum (GP 26)
Jack Beasley Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
Mike Beasley Autopilot 215301F NZLMB20 Group 3  
Will Bomar & Bomar Leeward Runner   Group 3  
Chase Conway Foil Trimmer    
Chris Conway Boat Captain   Group 1  
Chris Conway    
Ben Ferraro Medic/Doctor      
Rosebud (J 22)
Mariner Fagan      
Craig Kiker Co-Skipper   Group 1  
Duffy Knoll 719237W    
Emma Knoll Strategist   Group 1  
Rug Burn (J 22)
Meagan Bryant Other    
Peter Firey 281443P Usapf34  
Eric Mentzell Headsail Trimmer 222348P USAEM13 Group 1  
Gregory Petry Headsail Trimmer   Group 1  
jonathan pollak Spinnaker trimmer USAJP188 Group 1  
Scooby (J 22)
J.R. Maxwell 220141C   Group 1  
Shadow (J 22)
geremy Chelius    
Conner Fox Autopilot   Group 1  
Robert Fox Main Trimmer      
Brent Procida Mid Bow   Group 1  
Shamrock (J 30)
Leon Bloom Pro Bowler    
Dale Eager Foil Trimmer 280919S USADE31 Group 1  
Bruce Irvin 235378C    
David Irvin Headsail Trimmer    
Tim Kunert Grinder   Group 1    
Sisu (J 24)
Ian Conners 339436D    
Casey Firth      
Alli Gutenkunst Autopilot   Group 1  
Madeline Vachon    
Skimmer (Harbor 20)
Audrey Callanan      
Audrey Callanan      
Gina Henderson      
Sugar (Harbor 20)
Garth Hichens    
Sugar Magnolia (C&C 25)
Michael Capitain    
Neil Schafer Other   Group 1  
Zack Stoeckel Main Trimmer   Group 1  
Larwrence Twele Floater   Group 1  
Suzie Q (J 30)
Stefanie Brady Pit   Group 1  
Heidi Frist 715061D    
john King Main Trimmer   Group 1  
Julie King Headsail Trimmer   Group 1  
Michael Lehmkuhl Rush Chairman   Group 1  
Dave Malfroy Bow   Group 1  
Rob Marino Floater   Group 1  
Dan Watson Cat 3 Cooler Jockey 792937R   Group 1  
TACAMO (Sabre 34)
Bevin Ann Buchheister Skipper   Group 1  
Chris Buchheister Other   Group 1  
Dan Douglas In the way   Group 1  
Dan Lawrence Nav/Tac 307664C USADL4 Group 1  
Anne Mazurek Other   Group 1  
The Mighty Pearl (Harbor 20)
Linda Mumper    
Tiguidou (J 22)
Patrick Love Alternate 637   Group 1    
Rob Marino Foil Trimmer   Group 1  
David Murray    
Jean-Luc Murray Headsail Trimmer   Group 1  
josh paper Cat 3 Cooler Jockey      
Unga Bunga (J 24)
Tom Conrad Mid Mast   Group 1  
James Davis      
John Fitzmaurice Headsail Trimmer   Group 1  
Alex Hoyland Headsail Trimmer   Group 1    
USA 443 (J 80)
Bill Clary Floater    
Allison Dean Other   Group 1  
Florian Heyder In the way   Group 1  
Michael Hobson Offside trimmer    
Kevin McKee 158389L USAKM70 Group 1  
Alexandra Wardell Pit   Group 1  
Vitesse (J 80)
Brian Cronin      
Maura McCarthy Pit    
David McCullough Headsail Trimmer 125285X   Group 1  
Waves (J 30)
Shane Kilberg    
Isaac Merritt Floater 717436P   Group 1  
Chase Sutton Other    
Zephyr (Cal 25)
David Hoyt 143871V      

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2021