2015 Around the Islands Race
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Allegro (Tartan 4100)
Bill Boettner Helm    
Brian Bullock Owner 709629X USABB158 Group 1  
Mark Ellenberger Bow    
Selene Emad-Syring Headsail Trimmer    
Robert Gelly Other   Group 1  
Margaret Lett    
Richard Lett Watch Captain   Group 1  
JoAnne Wahlstrom Helm    
Kiira Wilcox Headsail Trimmer USAKW76 Group 1  
Steve Wilcox Main Trimmer USASW112 Group 1  
Bill Zishka Helm    
Angisina (Soverel 39)
Andy Spence-Parsons 661757L USAAS101  
Audentia (Tartan )
Kathy Fossen Helm   Group 1  
Marty Fossen Helm   Group 1  
Brenda Gensch Skipper    
Shelly Gooley Helm    
Shelly Gooley Pit   Group 1  
John Pearson Owner    
Laurie Wrobel Helm   Group 1  
Celebration (C&C 37)
Pete Shelquist 190083Q    
Chase (J 109)
Charlie Schroeder    
Chellean (C&C 39)
Holly Anderson Strategist   Group 1  
Nancy Anderson Main Trimmer    
Rick Anderson Skipper    
Rick Klevorn Headsail Trimmer 741756S   Group 1  
Kelle Redmond Pit   Group 1  
Chewbacca (N/M Int'l 50)
Peterson Nimmer 166025p    
Copasetic (Pearson 30)
Art Johnston    
Galatea (Islander 36)
Nick DeLuca Watch Captain    
David Herring    
Kate Watkins    
Kevin Watkins    
Hairy Bear (c&c 29 mk 1)
Ken Tennant    
Jole Blon (Olson 30)
Chris Baumgarten Helm   Group 1  
Peter Good Mid Mast   Group 1  
Jon Shultz Medic/Doctor   Group 1  
Rob Trygg Tactician   Group 1  
Darrin Wixo Chef    
John Wood Bow    
Kestrel (Beneteau First 36.7)
Pia Castelline 692369S    
No Trespassing (SunFast 3600)
Dick Kalow    
Olo2 (O'day 35)
Danny Saathoff    
Papa Gaucho II (J 35)
Lars Benson Mid Bow    
Bob Boynton Main Trimmer    
Gerry Gavin Helm   Group 1  
Keith Stauber Skipper 172635Q    
Madeline Stauber Mast    
Myra Stauber Bow    
Quintessence III (Frers 46)
David Crum 109616U    
Red Hawk (Santa Cruz 40)
Ralph Hodek 128884I    
Siren Song (Ted Hood Auxiliary Racing Sloop)
Todd Bosch Other    
Bob Hagstrom Offside trimmer    
W. Scott Lindell Spinnaker trimmer   Group 1  
Jill Nordquist Mast    
Gina Soucheray Main Trimmer    
SS George Bailey (Sabre 34 MK II)
Doug Milroy 702890P    
Undaunted (Bene 36.7)
Michael Smith 213173P    
Venus (Pretorien)
John Chrisfield Mast    
Scott Chrisfield Mast    
Tom Chrisfield Skipper    
Louis Hammel Helm    
Wylie Coyote (Wylie 40)
Mark Gross 21066K USAMG37  
ZigZag (J 109)
April Bezenar Pit   Group 1  
Jon Lee Bow   Group 1  
Carl locker    
Becca lundberg    
Marta Pedersen Mid Mast   Group 1  
Sue VanGrevenhof    
Jim Vaudreuil 215203g    
Judy Woellner Headsail Trimmer 225691B    

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2022