2020 Bayview North Channel Race
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
AirForce (Express 27)
Perrin Fortune 729920M    
American flyer (Olson 34)
Chris Cyrul    
Black Dog (Cal 25)
David Clifton Cat 3 Cooler Jockey    
C.J. Ruffing In the way 233356S USACR48 Group 1  
Nick Ruffing Skipper    
Nick Ward In the way    
Challenge (Nonsuch 30)
Greg Doyal In the way   Group 1  
Rob Fleming Foil Trimmer    
Sheila Fleming Headsail Trimmer    
Cathy McGuire Pit    
Tim McGuire Strategist    
Kevin Meiselbach Cat 3 Cooler Jockey Kwm111 Group 1  
Chickenhawk (Cal 25)
Chalie Elmer Headsail Trimmer   Group 1  
Scott Gregory    
Andrew Groh    
Mark Pinney Jr. Skipper   Group 3  
steve young   Group 1  
Danger Zone (Express 27)
Spencer Dorr Bow   Group 1  
Josh Hevron USAJH337 Group 1  
Trey Rose    
Stephanie Saville Bow   Group 1  
Eliminator (C&C 35 MKII)
Christopher VanTol USACV1 Group 1  
Evolution (Express 27)
Nicholas Irwin Switch Flipper   Group 1  
Dan Nikesch Stunt Owner    
Eric Nikesch Owner    
Ian Nikesch    
Peter Pfaff Watch Captain    
Fast Tango (NA 40)
Tim Prophit    
Firing Line (Etchells )
Bruce Burton 124237N    
Jon Easley    
Greg Stewart Helm   Group 3  
Flying Buffalo (Declercq 36)
Al DECLERCQ    
Freestyle (Cal 25)
Stanley Adams 755983P   Group 1  
French Connection (Crescent)
Michael Briones Floater    
John Loftus Switch Flipper   Group 1  
Philippe Roncier Chef   Group 1  
Ghost (Express 27)
Matt Robertson    
Glory (Nonsuch 30)
Stu Argo    
Brien Baker Chef    
Hans Brieden Foil Trimmer 653244C USAHB49 Group 1  
Rob Wood 687046V    
Hepcat (Nonsuch 30)
Tanya Baase Headsail Trimmer    
Joe Romer Bow   Group 1  
Michelle Sgrazzutti Spinnaker trimmer    
Tim Sgrazzutti   Group 1  
Hoodlum (Melges 32)
Paul Hulsey 101876s    
Hot Ticket (J 120)
Mike & Bob Kirkman 121035D USAMK117 Group 1  
JamJam (Morgan 27)
Jessica Dorado Helm   Group 1  
Sterling Herrmann Bow   Group 1  
Robbyn Martin Spinnaker trimmer   Group 1  
James Morphew    
Jeffrey Putnam Headsail Trimmer   Group 1  
Joma (Nonsuch 30)
Peter Guthat 786303    
Largo (Nonsuch 30)
Nina Glover    
Rodney Glover 128595I   Group 1  
John Hurt    
Katie Potter    
Legacy (J 88)
Scott Sorbie    
Merak (Hunter Legend 37)
Adnan Medic 732074V   Group 1  
Morticia (Seacart 30)
Christopher Tuckfield   Group 1  
Never Alone (Cal 25)
Robbie Cardoze    
Peter Furest Switch Flipper   Group 1  
Ross Nuechterlein    
Arthur Roden Chef   Group 1  
ALEXANDER SIMON   Group 1  
New England Ropes (Melges 24)
Bora Gulari 669671W usabg Group 3  
Pepper Love (Seawind Catamaran)
TIM HOLTON    
Quadrophenia (Catalina 27)
Maria Farrell    
Dave Feldpausch Main Trimmer    
James Feldpausch Helm    
John Feldpausch    
Dave Feldpausch II Watch Captain    
Rapsody in Blue (Nonsuch 30)
Thomas Anderson Grinder    
Chris Clark    
Tom Dawson    
Rhea Nicholas 800846y   Group 1  
ron sherry    
Riptide (Express 27)
Andrew Casazza Staysail trimmer   Group 1  
Josh Collins Headsail Trimmer USAJC206 Group 1  
Laura Hevron Pro Bowler Usalh72   Group 1  
Suzanne Scoville Main Trimmer   Group 1  
John Walton 665353O USAJW123 Group 1  
Ruby My Dear (Express 27)
Franklin Poupore    
RustlerUSA (Melges 24)
Fred Rozelle    
Scimitar (Crescent)
Chris Baubie    
Jim Baubie Headsail Trimmer 664816F USAJB258 Group 1  
Tanner Bryant    
Tom Bryant Mast    
Second Wind (Cal 25)
Don Healy 654041Q    
Gary Nichols Spinnaker trimmer    
Nick Trost Pro Bowler   Group 1  
Vera Vcolovic Mast   Group 1  
Shamrock (C&C 35 Mk I)
David Keys 338202P   Group 1  
Sixpence (Nonsuch 30)
Jim Lieder Stunt Owner   Group 1  
Sue Lieder Bow   Group 1  
MICHAEL MAHAR In the way   Group 1  
Mark Pytell Main Trimmer 358834f    
Jim Rusnack Navigator   Group 1  
Lisa Rusnack Switch Flipper   Group 1  
Solo Cup (S2 7.9)
Jim Abbott Headsail Trimmer    
Ben Hirdes Cat 3 Cooler Jockey 757666S   Group 1  
Brian Smith Foil Trimmer 236012J USABS150 Group 1  
Steve Smith Bow   Group 1  
Steve Tepel Co-Skipper 166052S   Group 1  
Lee Thomas Spinnaker trimmer   Group 1  
Target Practice (Cal 25)
Adam Hollerbach / Erik Ryan    
Tribute (Nonsuch 30)
Andrew Lockhart Switch Flipper USAAL49 Group 1  
David McVicker Chef USADM23 Group 1  
Grace Pytell Spinnaker trimmer   Group 1  
Otto Wenzler Autopilot USAOW3 Group 1  
Peter Wenzler Bow 194571Z USAPW34 Group 1  
Unleaded (Contour 34 SC)
Etienne St-Laurent    
Vorticies II (J 125)
Chris Saxton   Group 1  
Whitefang (Cal 25)
john harper 103981U    

Main Menu

Luca Mariano    

Copyright © North Technology Group LLC 2000-2022
Terms & Conditions   •  Privacy_Policy