2020 Verve Cup Inshore Regatta
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
2XS (J 24)
David DeSanto Watch Captain    
Scott Lammers Cat 3 Cooler Jockey    
Bernard Soya Switch Flipper    
Mark Soya Mast 271476X    
Albatross (Colgate 26)
Ben Carls Headsail Trimmer   Group 1  
Daniyar Nurgaliev Other   Group 1  
Timothy Rice    
All in the Family (Sonar)
Ray Groble Tactician    
Raymond Groble 177424X   Group 1  
Steven Sickler Main Trimmer 224510H   Group 1  
American Flyer (J 70)
Will Felder Rush Chairman USAWF26 Group 3  
John Heaton    
Zeke Horowitz Tactician   Group 3  
Justin Schuldt Pit USAJS320 Group 1  
Aquaholiks (J 70)
August Hernandez Headsail Trimmer 389883T USAAH26 Group 1  
Lindsay Hernandez Bow USALB26 Group 1  
Jorgen Johnsson Spinnaker trimmer 715649R USAJJ16 Group 1  
Martin Johnsson 201751K USAMJ12 Group 1  
Berteau Group (J 70)
Adelaide Ferguson Bow   Group 1  
Will Holz Tactician USAWH53 Group 1  
Grace Renz    
Sarah Renz Usasb10 Group 1  
Tim Siemers Leeward Runner USATS141 Group 1  
Black Pearl (J 70)
Adam Bowen 124377W USAAB177 Group 1  
bridget bowen Cat 3 Cooler Jockey    
melissa bowen Rush Chairman   Group 1  
Boat Grant - Regulators (J 24)
Mason Chrabaszcz Headsail Trimmer 770164Y USAMC220 Group 1  
Etain McKinney Bow   Group 1  
Brian Mond Helm   Group 1  
Erica Trejo 690906H   Group 1  
Ethan Wheeler Tactician 801736N   Group 1  
Bombora (J 70)
Wendy Enerson Headsail Trimmer   Group 1  
Justin Falconer   Group 1  
Bryan Hayes Helm USABH65 Group 1  
JP Shipley   Group 1  
Brass Monkey (Etchells)
Michael Frerker    
Rosemary Metzger Bow   Group 1  
Clare Starshak Strategist   Group 1  
Bright Eyes (Sonar)
Sonja Elmquist Main Trimmer 738691T   Group 1  
Abigail Gavrila Pit   Group 1  
Tom Tishbey   Group 1  
Isaac Veilleux Headsail Trimmer    
Sam Veilleux 354522Q   Group 1  
Dark & Stormy (Sonar)
Jovan Brankov Skipper 663639K SRBJB2 Group 1  
Dylan Hahn Bow    
Kenneth Kluckman Mid Bow   Group 1  
Patrick Pilch Pit    
DixieLi (Etchells)
Beth Joosten Bow   Group 1  
Fred Joosten 162678A   Group 1  
David Williams Floater   Group 1  
Don't Panic (J 24)
Cam Borkowski Switch Flipper   Group 1  
Austin graeg    
Ellie Mae (stader) Mid Bow   Group 1  
Cody McCoun Bow   Group 1  
Double Trouble (Sonar)
Cassie Boyle Pit   Group 1  
Jacob Dannhausen-Brun Pit   Group 1  
Elizabeth Foulston Main Trimmer    
Samantha Foulston Skipper    
Electric Pickle (J 70)
John Mollicone Tactician   Group 3  
Mike Schroff Skipper 109450U USAMS193 Group 1  
Aisling Sullivan Bow   Group 1  
Tyler Woodworth Headsail Trimmer   Group 1  
Firebolt (Etchells)
Doug Baker In the way USADB132 Group 1  
Aaron Housten 137989N USAAH5 Group 1  
James Myatt    
Full Moon (J 24)
Andy Camarda Cat 3 Cooler Jockey   Group 3  
Carrie Camarda Captain   Group 1  
Julija Petkus Chef   Group 1  
Nathan Webb Stunt Owner   Group 1  
Gator (J 24)
Noah Barton Skipper 705068V USANB60 Group 1  
Julia Bogdanowicz Bow   Group 1  
Yago Echevarria Headsail Trimmer   Group 1  
Will Robinson Spinnaker trimmer 746340W   Group 1  
Georgeanna (J 24)
Cristina de Prospero Mid Bow   Group 1  
Nick Kowalkowski Bow    
Nanette Schulze Headsail Trimmer   Group 1  
Jan Wishart Helm    
Hopspur (J 70)
Tom Dickson 410167p   Group 1  
Ritchie Geoghan Stunt Owner   Group 3  
Nathan Jamieson Headsail Trimmer   Group 1  
Gilberto Pina Bow VENGP3 Group 1  
Hot Rod (J 24)
Fin Elliott    
Liz Gambacorta Pit   Group 1  
Luke LeCoche Spinnaker trimmer   Group 1  
Nick Van Antwerp    
Dominique Zinserling Skipper 661561O USADZ16 Group 1  
Julia (Etchells)
Rick Kaiser    
Naked Dance (Colgate 26)
Hannah Green Tactician 801488Y   Group 1  
Lucas Groenendaal    
Daniel Le    
Dominic Le    
Dana Smith   Group 1  
Narwhal (J 70)
Preston anderson Headsail Trimmer 719649S   Group 1  
John Bayldon 790174T USAJB429  
garrett cook    
Thomas Elliott Main Trimmer   Group 1  
John Todd Headsail Trimmer   Group 1  
Neptune (Sonar)
Allan Libunao Headsail Trimmer   Group 1  
John Masters Co-Skipper 759887J USAJM497 Group 1  
Monica Masters Co-Skipper 759888H USAMM393 Group 1  
Laura Roudebush Headsail Trimmer   Group 1  
Iulianna Taritsa Headsail Trimmer   Group 1  
Patriot (Etchells)
mark boruta Tactician    
William Fox, Jr. 151647Q    
Sam Mulroe    
Providence (Sonar)
Doug Bening Main Trimmer   Group 1  
Ben Heins Mast   Group 1  
Greg Miarecki 286909C   Group 1  
Liam Parker    
Retention (Sonar)
Dave Brady Spinnaker trimmer   Group 1  
Mark Croll 295680F USAMC164 Group 1  
Nancy Snyder 285123Q USANS53 Group 1  
Return Crew (Sonar)
Rob Cardenas    
Michael Dannecker    
Ted Towey Switch Flipper   Group 1  
Rip Rullah (J 70)
Matt Clark usamc139 Group 1  
Bob Willis USARW41 Group 1  
Jess Willis USAJW225 Group 1  
Riverfolk (Colgate 26)
Aldo Caronia Skipper 781403U    
Raymond Douglas Tactician 318732Y   Group 1  
Selma Loesche Headsail Trimmer   Group 1  
George Vincent Bow    
Rowdy (J 70)
Simon McGrotty IRLSM17 Group 1  
Jud Smith Main Trimmer 120803B USAJS197 Group 3  
Willem van Waay Spinnaker trimmer   Group 3  
Richard Witzel Helm   Group 1  
Rumming On Empty (J 24)
Adam Gilbertson    
Olivia Lashaway    
Ryan Lashaway 290074R    
Corrine Sackett    
Sabotage (J 70)
Roy Reger Headsail Trimmer 201950L USARR145 Group 1  
Bob Sabinash Headsail Trimmer USARS253 Group 1  
Michael Sabinash 126913Q USAMS255 Group 1  
Preston Wake Cat 3 Cooler Jockey 228674G USAPW33 Group 1  
Team Lavish (Sonar)
Andrew Page    
Three 6 Mafia (J 70)
Charlie Gallagher Headsail Trimmer 687675R    
Chris Lefferdink Helm    
Brian Porter Spinnaker trimmer    
Matt Woodworth Tactician    
Typhoon (Etchells)
David Crysdale   Group 1  
USA 167 (J 70)
hector guzman    
graham post    
christian prendergast    
James Prendergast us145t    
Wind Monkey (J 24)
Marcus Rogers 752176A   Group 1  
Windhorse (Colgate 26)
Adam Hinz 772197R    
Dan Maloney Bow   Group 1  
Ian Stubbs Headsail Trimmer   Group 1  

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2020