2020 CRAB Cup
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Aah, Breeze (Beneteau 331)
Robert Marino    
AfterSchock (Schock 35)
Paul Susie 252922O    
Alacrity (Tartan 33)
Richard Acuti    
Andrea (Beneteau First 22A)
Tony Caparella    
Anneliese (B-40)
Joseph Zebleckes 748500S    
Artemis II (Tartan 10)
Christine Compton    
Atlas (C&C 121)
Peter Holden 653914u    
Blockade Runner (Farr 30)
Bruce Bingman / Taran Teague 125496C    
Breezy Girl (Feeling 346)
Tim Layne   Group 1  
Brilliant (Harbor 20)
Kenneth Appleton 654965F    
Bump in the Night (J 35)
Maury Niebur 144085V   Group 1  
Celerity (Beneteau 473)
Rick Lober 250491S    
Cheap Sunglasses (Beneteau First 36.7)
Irv Buck    
Chessie (J 105)
John Kircher 178325X    
Cimarron (J 110)
Lynn McClaskey 712236E    
Circe (Saga 43)
Harry Keith / Kati Sabin    
Cloud Nine (Catalina 275 S)
Paul Kaladas 215813O    
Committed (J 22)
Tracey Golde Headsail Trimmer   Group 1  
Warren/Tracey Richter/Golde    
Cowboy’s Dream (J/80)
Lizzy Scales    
CRAB 5 (Beneteau First 22A)
Jay Streit    
CRAB 6 (Beneteau First 22A)
Pam Corwin Main Trimmer   Group 1  
Paul LaBossiere Tactician    
Tim McGee Skipper 124742P   Group 1  
Paul Van Cleve Boat Captain 124742P   Group 1  
Curlew (Valiant)
David Densmore 684117T    
Daisy (CAL 22)
Brian Disque    
Deep State (Viper 640)
Walt Pletcher 212912I USAWP9  
Different Drummer (Fast 40)
Ryan Treat 786272P USART76 Group 1  
Dolly (Harbor 20)
Frank Quigley    
Elixir (Harbor 20)
Drew Beach Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
Brian Wiersema Skipper 731209P   Group 1  
Endurance (Harbor 20)
John Heintz 254417Q    
Equipoise (Sabre 34)
Amie Brooks Co-Skipper   Group 1  
Philip Otis Co-Skipper 215934U   Group 1  
Ham Tyler    
Evil Hiss (Viper 640)
Mary Ewenson   Group 1  
Firebrand (J 105)
Claire Slabaugh Other   Group 1  
Jon Slabaugh 713684Z   Group 1  
Flagfest (Pearson 31-2 WK)
Daniel Flagler    
Flashpoint (J 100)
Dan and Susan Leonard 729465N    
FuzzyLogic (Harbor 20)
William Sutton   Group 1  
Gracefull Wind (Ericson 34)
Tom Guild 202803F    
Haulin' Asp (Viper 640)
Heather Patterson Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
Dale Pokorski Headsail Trimmer    
James Pokorski 748618P    
Himmel (Dehler 39)
Dave Malfroy Bow   Group 1  
Donald Snelgrove 756059Z    
Incommunicado (Omega 36)
Tracey / Polk 225247T    
Jahazi (Bavaria 38)
David Dodson 244380V    
juice (Alerion 28)
richard franyo    
Kaya (Jeanneau Sunshine 36CB)
John Uelmen 333552S    
Lainie (Beneteau First 22A)
Daniel Riley    
Last Hurrah! (Harbor 20)
David Smith    
Little Bit (Beneteau First 22A)
April Schrock    
Maggie (J 35)
James McNeely    
Meltemi (J 80)
Mike Hobson   Group 1  
Miles To Go (Beneteau Oceanis 41.1)
Erik Halverson 403336P    
Chris Neidhart Watch Captain   Group 1  
Moe Foe (Ultimate 20)
Erik Lostrom 255064V    
Mofongo (Harbor 20)
Rick Hill    
mojo (wauquiez)
julian bigden    
Muskrat (J 105 Mod.)
Nicholas Iliff, Jr. 105351M    
Mystic Wind (Legnos Mystic 20 catboat)
craig ligibel    
Night Owl (Pearson Renegade)
David Hankey 710314J    
Nike (C&C 34)
Dick White 109407R    
Ok Boomer (J 80)
Heather McKee 741847S    
Owl Moon (Tartan 4300)
John Butler    
PATRIOT IV (Melges 24)
US Patriot Sailing / Steve Young 718731V USASY10 Group 1  
Pegasus (C&C 35 Mk3)
Patrick Hylant   Group 1  
Phoenix (J 70)
Peter Firey 281443P Usapf34 Group 1  
Puffin (Harbor 20)
George Hughes    
Quintet (Cal 25)
Mike Miller    
Red Sky (C&C 32)
Andrew Cole   Group 1  
Relentless (J 105)
Dan Buan    
Reverie (Jeanneau s/o 39i)
Christopher Rogers 354196e   Group 1  
Revolution (CS 30)
Steven Baier-Anderso Main Trimmer USASB206 Group 1  
Rich Benda Bow USARB236 Group 1  
Douglas Ellmore, Sr. Skipper 737457P USADE51 Group 1  
Rhea (J 24)
Stephen Grimm    
Santas Reign, Dear (J-105)
John Fowlkes    
Wesley Marshall Pro Bowler 205176V    
Alison McKelvie Tactician   Group 1  
Cherie Merryman Spinnaker trimmer   Group 1  
Donald Santa 207626u   Group 1  
William York In the way 711594H USAWY4 Group 1  
Seaya Later (CS34)
Craig Lisk 226303K    
Serenity NOW!!! (Pearson)
philip barrere    
Skimmer (Alerion 28)
Jack & Marti Detweiler 165174X    
Skimmer (Harbor 20)
Margaret Podlich USAMPOD1  
Snowstorm (J 80)
Anthony Flake    
SpinDoctor (C&C 110)
Babak Rajaee 732300N    
Sugar (Harbor 20)
Garth Hichens    
Swifty (Harbor 20)
Cole Allsopp Richard Weaver 286564f USACA46  
The Mighty Pearl (Harbor 20)
Patrick Shannon 792935X    
TOTALed MAYHEM (J 30)
Doug & Amy Stryker    
Tranquility (Bristol 40)
Jonathan Adams    
Tru Blu (Harbor 20)
Robert Kottler 121502Z    
uno mas (J 70)
David Schoene 111178O USADS197  
Matt Schoene Tactician USAMS295 Group 1  
Valhalla (J 35)
Mike Wood / Valhalla Sailing Project 750172R    
Velella (Harbor 20)
marino dimarzo 652189F    
Velociteeny (Harbor 20)
Martin Roesch 696050P USAMR120 Group 1  
Vichingo (Italia Yachts 9.98/34 Sport)
Erik Haaland    
Weather Permitting (Viper 640)
Robert & Becky Ranzenbach   Group 1  
Whatshername (Beneteau First 40.7)
Dave Sossamon 691434R USADS253  
Whoa Dudes (Beneteau First 22A)
Kevin Detwiler    
Wiggy Wiggy (Rainbow)
Julianne Fettus 778359T    
Winsome Ride (Bavaria Cruiser 46)
Mark Lister    

Main Menu

Engel & Volkers
Boatyard Bar & Grill Dream Yacht Charter Mount Gay Rum SpinSheet

Copyright © Interactive Creations 2000-2021