2015 Little Traverse Yacht Club Regatta - Ugotta Regatta
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Amante (J 35)
Glenn Lomba    
Brian J O'Byrne Strategist    
Brian O'Byrne Jr Main Trimmer    
Kim Shotwell    
Philip Velez Skipper 106201D USAPV21 Group 1  
Avatar (Santana 35)
Andrew Morlan 213759X    
Meggan Pope Bow   Group 1  
Black Pearl (J 70)
adam bowen    
Avery Bowen    
Bridget Bowen    
Melissa Bowen    
Blitz (Peterson 43)
Larry Soutar    
Bucephalus (J 70)
Todd Hansen Headsail Trimmer USATH98 Group 1  
Dave Haschemeyer Bow USADH167 Group 1  
Andrea Krasinski 255692F USAAK79  
Justin Schuldt Main Trimmer USAJS320 Group 1  
Erica Trejo Headsail Trimmer 690906H   Group 1  
Carinthia (J 120)
Colleen Flanagan Spinnaker trimmer 263128P   Group 1  
Michael Henk Main Trimmer 187194H USAMH153 Group 1  
Craig James    
Frank Kern 156055u    
Ed Kreise Tactician   Group 1  
Dave Lorenz Mast    
Shayna Petit Headsail Trimmer   Group 1  
Keith Rospond Headsail Trimmer USAKR51 Group 1  
Creative Destruction (J 105)
Carter Williams 666333B USAJW148  
Defiance (J/V 66)
Dale Smirl 116295A    
Downtowner (J 70)
Jeff Towner USAJT143  
Equation (Farr STP 65)
Bill Alcott / Tom Anderson 162523K    
Escape (J 70)
Polk Wagner 172511H USAPW63  
Extreme2 (C&C 30 One Design)
Dan Cheresh 169459J USADC15  
Falcon (J 35 )
Mary Allen Main Trimmer   Group 1  
Ed Bayer Owner 108075X USAEB107 Group 1  
Gary Drescher Bow 185075Z USAGD5 Group 1  
Michele Kaseta Medic/Doctor   Group 1  
Elliott Lee    
Max Merget Mast   Group 1  
Cheryl Miller    
Sally Noerr-Rogers Chef   Group 1  
David Rogers Headsail Trimmer USADR127 Group 1  
Cooper Rossio    
Rich Rossio Spinnaker trimmer   Group 1  
Ron Rossio    
FishTales (A40RC)
Mike Fisher 1031291    
FUNTECH Racing (J 120)
Greg Harris Main Trimmer    
Nick Harris usanh29  
Alex Hess Bow 189256G   Group 1  
Andrew Hess    
Charlie Hess 189256G USACH61  
Elise Hess Spinnaker trimmer 189256G   Group 1  
Harald Kolter Headsail Trimmer    
David Majestic Spinnaker trimmer   Group 1  
Greg McCliment Navigator 307423R USAGM18 Group 1  
sue temple Staysail trimmer   Group 1  
Gosling (Thomas 35)
Dunne Saal 702874w    
Gotta Wanta (J122)
Robert Mampe    
Green Flash (J 105)
William Petzold 1707360    
Gryphon (J 105)
Sam Powers    
Heartbreaker (TP52)
Robert Hughes 108509K    
Hot Ticket (J 120)
Mike and Bob Kirkman 184594F USAMK117  
Indigo (Farr 33)
S. Emery Scheibert 244701k    
Interlude (Alerion 28)
Tom Austin    
Jammin' (J 70)
Robert Bosch Mast 700339E USARB189 Group 1  
Thomas Bosch Skipper 700340C USATB134 Group 1  
Jaywalker (J 42)
Tim Hans    
David Stellin    
Judy Stellin    
William Stellin 670691w    
Brian Stephens    
Kula (Alerion 28)
Robert Ford    
Liberty (Dehler )
David Phelps 248653D    
Listen Linda (M32)
Drew wierda USAAW19  
Little Eagle (Alerion 28)
Oliver Grin 129500N    
Little Goose II (Alerion 28)
R. Sellers and T. Ludington 109179E    
Manitou (J 105)
Jay Vander Wall 357810V    
Maskwa (C&C 115)
Donald Waller 209967K    
MOJO (Melges 24)
Michael Hessler 662617E    
Moonbeam (Alerion 28)
J-R Carruthers-Holton 266574F    
Natalie J (TP 52)
Philip O'Niel III 144357U    
Nauti Boys (J 120)
John Hughes / Edward Vermet    
Robert Eger Chef    
john Hughes Co-Skipper 671564A    
Nick Trost Headsail Trimmer   Group 1  
No Surprise (J 111)
David Irish 105366T USADI1  
O (Melges 24)
Andrew Allen Skipper    
Micheal Elcoate Tactician    
Theresa Gagnon Pit    
Mike Lonchar Headsail Trimmer    
Painkiller4 (Sydney 38)
Chris Garbacz Headsail Trimmer   Group 1  
Ted Jones Main Trimmer 225555w usaej5 Group 1  
Perry Lewsi Tactician    
Harley Luplow Bow    
Alice Martin Skipper 208640U    
Jenny mccolloch Mid Mast    
John Regan Headsail Trimmer 174128Q   Group 1  
evan Rodgers Mid Bow    
Tabitha Ruiz Pitman   Group 1  
diana spokas Spinnaker trimmer   Group 1  
Vik Warren Navigator    
Perky (Melges 24)
Christopher Jeffries    
Pirate (Beneteau 40)
Jeff Henderson    
Pointyhead (J 80)
Gary Stewart 733065T    
RED HOT (Tartan 101)
Kristine Buckles Other   Group 1  
Tom Dickson 411067D    
Ben Miller Navigator   Group 1  
Scott Nelson Bow NA USASN31 Group 1  
Alberto Torres Bow   Group 1  
Laura Wagner Pit    
John Woodcock Headsail Trimmer 738242Y USAJW220  
Redline (FT 10)
Michael Graham 199034Z USAMG66  
Sail22 fäle (J 70)
Ed Furry    
Sin Duda! (Santa Cruz 52)
Lindsey Duda 289191K USALD15  
Spar Wars III (Olson 30 IB)
John Buist Bowman   Group 1  
Adam Hubble Headsail Trimmer   Group 1  
Bruce Hubble Skipper 197717B USABH92 Group 1  
Laurie Hubble    
jeff porter USAJP222  
Luke Whitley Other   Group 1  
Special K (J 35)
Melia Carter 218558E    
Standard Deviation (Tripp 33)
Bill Craig Headsail Trimmer    
Stephen DeMello Offside trimmer   Group 1  
Jim Frisinger Runners 244520L   Group 3  
Carl Hanssen 353626T    
Doug Van Der Aa Bow 712186H   Group 1  
Ken Visser Main Trimmer 397470H USAKV18 Group 1  
Still Crazy (Alerion 28)
Edward Palm 118559D    
Still Messin' (Farr 280 )
Adam Esselman Helm 675142X USAAE22  
Garrett Falls Bow   Group 1  
Ian Gordan Tactician    
Drew Sullivan Main Trimmer USADS186 Group 1  
Stinger (Farr 30)
Ray Leyman 190940o    
Stripes (GL 70)
Bill Martin 108542Q    
Sufficient Reason (J 122)
Mitchell Padnos 113501B USAMP128  
Sundog (J 70)
Chal Curtis 744508R    
Talisman (Botin-Carkeek 58)
Bruce Aikens 660358R    
Thomas Cote Pitman   Group 1  
Craig Gooch Bowman    
David LaMere Mast USADL11  
Paul Ragheb Mast usapr4 Group 1  
John Turk Main Trimmer    
Steve Varnum Bowman    
Clune Walsh III Mid Bow    
Tres Burritos (J 70)
Scott Sellers 231306E    
Tsunami (Swan NYYC 42)
Natalie Marchand Bow   Group 1  
Michael Nampa USAMN51  
Stephen Polk 309785M USASP87  
Travis Polk    
Tom Post Spinnaker trimmer   Group 1  
Utah (J 111)
Seth Beat Pit USASB150 Group 1  
Aaron Brummitt Main Trimmer 699581Z USAAB100 Group 1  
Steve English Bow USASE32 Group 1  
Bradley Faber Helm 391791d usabf46 Group 1  
Ian Faber Headsail Trimmer USAIF7 Group 1  
Ross Hann    
tim smith Grinder USATS147 Group 1  
Justin Wilkins Pit    
Victrix (J 120)
Carl Gruener Mast USACG122 Group 1  
Tor Hough Bow   Group 1  
Curt Kime Skipper   Group 1  
Wind Czar (J 70)
Richard Lehmann 225698I USAKM20  
Windquest (MaxZ 86)
Dick and Doug DeVos    
Zig-Zag (Melges 24)
Marty Jensen 291860V    

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2022