2015 The Vineyard Cup Regatta
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Aguera (Foil)
alex aguera USAAA78  
Aileen (Custom S&S)
Brian Roberts    
Amonini (J-70)
John Ryder    
Apr├Ęs (J 120)
Stephen Besse    
At Last (Alerion 28)
James Dixon    
Aurora (Custom Yawl)
Brad Abbott    
Banana Man (Foil )
Kevin Reali 216815S    
Boards Unlimited/ B*U Boards/ Gath/ Manera/ F4/ FONE (Foil )
NICO LANDAUER URUNL1  
Cassiopeia (Alerion Express 28)
Henry Gutman    
Catfish (Marshall Catboat)
Gordon Litwin    
Charlotte (Auxiliary Schooner)
Nat Benjamin    
Crow Dancer (H-12 1/2)
Edward Miller    
Das Shippe (Foil )
Michael Brodeur    
Daydream (Custom)
Martin Hensel Grinder   Group 1  
john scarbrough    
Ding Shack (Foil)
Matthew Reinhardt    
Domino (Cal 33-2 SD)
Paul Duffy    
Eleda (Sloop)
ROSS GANNON    
Escape (J 100)
Thomas Welch    
Facet (Bristol 355)
Tom Tetrault 220773Q    
Ferien (Morris M-36)
William Huyett Skipper    
Marty Loftus Tactician   Group 1  
Flexible Flyer (Foil)
Nevin Sayre 1647971    
Florida Pure Premium Express (Foil)
Zachary Marks 273749B    
Flying Bugster II (Cape Dory 30 Cutter)
Bill Coogan    
Foil Board (Foil)
Val Smith    
Foilboarding (Foil)
Willy Rodriguez Runners   Group 3  
Gloria (C & C 24)
Roger Becker    
Grace James (Foil)
Jamie Douglas 56 56  
Heimkehr (Alerion Express 28)
Mead Wyman    
HoHum (Hunter 336)
Abigail Lannen    
Josh Lannen    
Marilyn Marvel 152042H    
Warren Pierce Other   Group 1  
Irvmiren (Swan 68)
Hans Hvide    
Isabella (Bella)
John Stout    
Isobar (Cal 33)
Andrew Berry    
Joint Venture (S2 11.0)
Peter Ostar    
Julia Lee (Catboat)
Charles Bowman    
Kiko (Foil)
Kiko Dalmau    
Lagoonah (Columbia 32)
Frank DeSimone    
Legacy (J/40)
Mark Scheffer 349704Z    
Mariah (Legnos Mystic 20 Catboat)
Jean Lewellyn    
Masquerade (Morris 36)
Michael and Melinda Loberg    
Miss Marilyn (Nonsuch Ultra 30)
Ehren Federowicz    
Myfanwy (Sloop)
Jim Pringle    
Ozone (Foil)
Jacob Olivier    
Pandora (Catboat)
Korey Charles Other   Group 1  
Andrew Staniar 126512L    
Burt Staniar    
Penelope (Alerion Express 28)
Mo & Pam Flam 668209N    
Providence (Alerion )
Stuart Halpert    
Ruse (Swan 44 Mark II)
Bill Marsh 26403N    
Scheggia (Brenta B38)
Carol Beecher    
Tim Gollin    
Zach Lee    
Peter Mannion Strategist IRLPM66 Group 1  
Sea Queen (Westerly ketch)
Bruce Courcier 313471S    
SeaSwell (Nonsuch)
Elizabeth Langfield Owner    
Silhouette (Nonsuch)
Beckett Colson 666001N    
Wendell Colson Headsail Trimmer    
Simpatico (Pearson 39)
Peter Furze Navigator 393429Y   Group 1  
John P. Riley Headsail Trimmer   Group 1  
Cristopher Saloman    
Slapshot (Sunfish)
Sydney Karnovsky    
Sunset (Sunfish)
Dan Karnovsky    
Tango (J 100)
Philip Hale    
Tashmoo (Shields)
Sandy Koenig    
Amy Schwartz    
Eric Widra Skipper    
Ethan Widra    
The Bob Savoie (Foil)
Jason D'Agostino    
Toujours (Tartan)
Brian Bush 139026T    
Trinity (C&C 37)
David McDonough 699051A    
Undine (Morris)
Edward Cerullo    
Venture (gaff sloop)
Lu Yoder    
Winkel (Foil)
George Hradil    
Yankee Girl (Morris Justine 36)
Andrew Fish    
Doug Fleischer   Group 1  
S. Zachary Lee 3115380    
Yankee Trader (cutter)
Christopher Counter    
Leif Counter    
Ben Ramsey    
Cathal Robinson    
-Z- Foil (Foil)
Brian Kender    
Zena (Marshall catboat)
Skip Richheimer    

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2021