2015 St. Thomas International Regatta
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Augura (Beneteau 40)
Brian Emerich    
Avanti (Hanse 430e)
Jeremi Jablonski    
Better Than... (Swan 42)
Patrick Gavin-Brynes USAPG34  
Jan Glinski USAJG36 Group 3  
Andy Green Tactician GBRAG13 Group 3  
Pat Manion    
Owen Miller    
Dan Peckham    
Chris Poole Strategist USACP77 Group 1  
Andrzej Rojek    
Gosia Rojek Helm USAMR10  
Chip Till Mast 300375O USACT25 Group 1  
Jeff Udell Navigator   Group 3  
Big Trouble (Melges 32)
Tom Elsen 267822Y    
Bill T (IC 24)
Tyler Rice    
Blame It On Rhea (Nacra 20)
Mark Chong NA NA  
Boat Drinks (IC 24)
JP Montegut    
Boogaloo (Melges 24)
Morgan Dale 352862X ISVMD1 Group 1  
Cachondo (IC 24)
Marco Teixidor    
Corr's Light Racing / Southern Child (Beneteau First 40)
Peter Corr    
CYM/INTAC (IC 24)
Jason Putley    
Dark Star (J 105)
Jonathan Lipuscek    
Dawn Treader (IC 24)
Jamie Madsen    
Dunder (J 122)
Rupert & Jan Thouron    
El Ocaso (J 122)
John Arendshorst Watch Captain 369592P USAJA64 Group 1  
Tracy Brand Chef 135092V USATB68 Group 1  
Michael Caldwell Other   Group 3  
Grant Cheney Headsail Trimmer USAGC50 Group 1  
Bob Hillier Tactician USARH36 Group 3  
David Keegin Pit   Group 1  
Stork Krimendahl Mast   Group 1  
Mitchell Padnos 113501B USAMP128  
David Sligh Bow   Group 1  
jamie Stuursma Main Trimmer USAJJ13  
Flight Risk (Nacra 17)
Teri McKenna USATM32  
Foxy Lady (IC 24)
Andrew Waters IVBAW1  
Hotel California too (Cruising SC70)
Stephen Schmidt    
Ice Cubed (IC 24)
Kurt Nose    
Island Water World Racing (IC 24)
Chuck Pessler    
KATE (IC 24)
James Swan    
Kismet (Morris 48)
Matthew Conover Grinder USAMC112 Group 1  
Timothy Galligan   Group 1  
Elizabeth Glivinski   Group 1  
Fiona Gordon Strategist   Group 1  
Ben Greenfield 280936T USABG69 Group 1  
Gordon Mack Staysail trimmer   Group 1  
Stuart Macneil Co-Skipper   Group 1  
scott meier    
Matt Schon Runners   Group 1  
David Southwell Chef    
Chip Whipple Main Trimmer   Group 1  
Lazy Dog (Melges 32)
Sergio Sagramoso    
Lord Charlton (IC 24)
Aaron Gardner    
Jon Charlton Leanne Lord    
Luna (IC 24)
Francisco Figueroa    
Magic Bus (IC 24)
Phillip Shannon    
Magnificent 7 (J 27)
Paul Davis    
Nauticayenne (Catalina 30)
David Flahert Helm    
Jim Kerr Main Trimmer    
Ryan Novak-Smith Bow   Group 1  
Nuts (Hobie 16)
Ian Bartlett    
Ocean Potion (IC 24)
Jeff Dykstra    
Mike Finley    
Odyssey (Beneteau First 44.7 (Non-Spin))
Kevin Gregory    
Peggy Gregory    
James McBrier Headsail Trimmer US42002    
Oriole (NY 30)
Jean François Canavaggia    
Pipedream (Sirena 38)
chris Haycraft    
Porfin 7 (IC 24)
Fernando Irizarry    
Red Dog (IC 24)
mike williams    
Roundabout (IC 24)
Chris Lampe    
Natalie McConnell Main Trimmer    
William McConnell    
Charlotte Perrell Pit    
Save Coral Bay (IC 24)
thomas kozyn    
Sembrador (IC 24)
Ramón González    
Smile and Wave (Melges 32)
Jaime Torres    
SOCA (Melges 32)
Luis Juarbe USALJ20  
Solstice (J 105)
Bryan Coon 699215Y    
Spike (J 111)
Sam Talbot 736545S    
Sunset Child (J 120)
Marcus Cholerton-Brown 732580Y GBRMC96  
Taco Hell (Nara 5.8)
Sam Fifer    
Taina (IC 24)
Eric Tulla PURET4  
TAZ (RP 37)
Bernard Evan-Wong    
Meiling Evan-Wong    
Cory Fast    
Matthew Gyuraki Spinnaker trimmer    
John Holmberg Tactician 224804M ISVJH Group 1  
Kai Holmberg    
Robert Lawrence Main Trimmer   Group 3  
Enzo New hard    
Dana Nicholson    
Cecile Vial Guthrie Other    
Team Boston / Lancelot II (Beneteau First 40)
Chris Jackson    
Team Varg / Conviction (TP 52)
Clint Brooks    
Totally (Hobie 16)
Niall Bartlett    
Whiplash (Falcon F-16)
Teri McKenna USATM32  
White Rhino (Swan 56)
Matilda Ajanko Grinder   Group 1  
Timmy Burrell Pit   Group 1  
Kevin Byron Mast 686008N usakb93 Group 1  
Ingvar Hagstram Mid Mast   Group 1  
Phil Lotz Strategist   Group 1  
Collin Marshall Captain   Group 3  
Pete McCormick Tactician   Group 3  
Paul McMahon Staysail trimmer   Group 1  
Matt Mullan Main Trimmer Usamm111 Group 1  
Lisa Stuart Other USALS61   Group 1  
Todd Stuart Skipper   Group 1  
Joey Waits Bow   Group 3  
Neily Williamson Headsail Trimmer AUSNW4 Group 1  
White Sails (Hobie 16)
Joyce McKenzie 668124W ISVSM1  
Zarafa (HOD 35)
Peter Scholfield GBRPS4  

Main Menu

TAG Heuer Presidente Beer Cruzan Rum VI Department of Tourism
Yacht Haven Grande Glazers Gill USA Moorings
Sunsail Switlick   

Copyright © Interactive Creations 2000-2021