2015 Transpac Honolulu Race
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Adrenalin (Santa Cruz 50 Custom)
Andy Bates Co-Skipper 316678H    
John Clark Bow    
Gregory Mitchell Co-Skipper 215170Q   Group 1  
Del Olsen Co-Skipper 110564K   Group 1  
Joseph Shacat Main Trimmer 398411Y    
Kirk Twardowski Navigator 225144P   Group 1  
Jenn Virskus Headsail Trimmer USAJV70 Group 1  
Gail Yando Medic/Doctor 126225N   Group 1  
Allure (Santa Cruz 50)
Kyle Burch Mid Bow   Group 1  
Mike Burch Bow    
Kenny Dair Watch Captain 231347N USAKD50 Group 1  
Doug Grant Main Trimmer   Group 1  
Eric Gray Skipper   Group 1  
Bruce Hedrick Navigator 369450E   Group 1  
Gregg Hedrick Watch Captain   Group 1  
Grant Wooden Watch Captain USAGW20 Group 1  
Alpha Puppy (1D 35)
Vivienne Fagrell Spinnaker trimmer USAVF2 Group 1  
Alex Farell Skipper 657163P MEXAF1 Group 1  
Randall Landaiche Main Trimmer 728802Q USARL65 Group 1  
Justin Spillman Bow   Group 1  
Andiamo (J 46)
JIM KEEGAN Headsail Trimmer 740116S    
DAVE KETTENHOFEN Co-Skipper   Group 1  
ROB KIMBERLEY Mast   Group 3  
MIKE NIENBERG Main Trimmer    
VICKI NIENBERG Bow    
Robert Pace Skipper 106064Q    
SCOTT PACE Bow   Group 1  
DEREK THOMPSON Pit   Group 3  
Avanti (Jeanneau 54DS)
Gary Brockman Spinnaker trimmer 686629Y   Group 1  
Jason Dunster Navigator   Group 1  
Gregory Heckmann Pit   Group 1  
Jim LaBarge Skipper 669035l   Group 1  
Jamie Myer Mid Bow 701000T   Group 1  
William Niester Headsail Trimmer   Group 1  
Andrew Powell Bow   Group 1  
John Rushing Mid Mast   Group 1  
William Suto Bow   Group 3  
Scott Tenkel Other   Group 1  
Bad Pak (STP 65)
Hogan Beatie Bow USAHB15  
Ryan Castro Pit 674694M   Group 1  
Damian Craig Headsail Trimmer   Group 3  
Tom Deere Spinnaker trimmer 201984V USATD90 Group 1  
Jon Gardner Main Trimmer usajg10 Group 3  
Emmet Holden Grinder   Group 1  
Tom Holthus Skipper 291956A   Group 1  
Charlie Jenkins Main Trimmer 707428Q    
Artie Means Other 144725q    
Bruce Nelson Tactician 695050V USABN19 Group 3  
Campbell Rivers Headsail Trimmer   Group 3  
Brent Ruhne Bow    
Patrick Whitmarsh Navigator   Group 3  
Bazinga (Hobie 33)
Randy Alcorn Navigator 663779P   Group 1  
Steve Campo Owner 669892Q   Group 1  
Christina Cruz-Campo Owner 686258P   Group 1  
Mike Hopper Helm    
Between the Sheets (Jeanneau 52)
Dan Aeling 687083Y USADA9 Group 1  
Gary Davidson Watch Captain    
Ryan Davidson 291583B USARD87 Group 1  
Kerry Deaver Skipper 350420F    
James McJones USAJM353 Group 1  
Grace Vandervort    
Rob Vandervort Watch Captain    
Bodacious IV (Santa Cruz 52)
John Ayres Main Trimmer 273402J USAJA45 Group 1  
Tim Eades Pit 711363U USATE33 Group 3  
John Hoskins Navigator 235724S USAJH140 Group 1  
Tom Hoskins Helm 744859Q USATH104 Group 1  
Jim McLaren Bowman USAJM187 Group 1  
Chris Pike Watch Captain NZLCP8 Group 1  
Phil Pollard Headsail Trimmer USAPP16 Group 1  
Jeff Urbina Skipper 274957F USAJU4 Group 1  
Alan Veenstra Helm USAAV15 Group 1  
Bolt (TP 52)
jeffrey baker Bow   Group 1  
Greg Helias Helm 233706M USAGH1 Group 1  
Christopher Lewis Navigator   Group 1  
Zack Maxam Headsail Trimmer   Group 3  
mark peters Bow   Group 1  
Carson Reynolds Watch Captain USACR85 Group 1  
Craig Reynolds Skipper 218932Y   Group 1  
Alex Steele Watch Captain 286037X CANAS1 Group 1  
Tedd White Helm usatw65 Group 1  
Bretwalda 3 (Rogers 46)
Wallace Cross Main Trimmer USAWC26 Group 3  
Michael b. Hoey EMT-P Strategist 304020E USAMH14 Group 3  
Charlie Hohmeier Navigator   Group 1  
Sergei Lie Bow USASL54 Group 1  
Robert Pethick Skipper 236126Q USARP89 Group 1  
Tom Ritter Helm 174680Z   Group 1  
Gary Warner Other 1 USAGW46 Group 1  
Buona Sera (Santa Cruz 70)
John Buchanan Spinnaker trimmer 294028T USAJB88 Group 1  
Tim Cordrey Main Trimmer   Group 1  
Chris Deaver Grinder   Group 1  
Mike Evans Watch Captain 140225D usame18 Group 1  
Bret Gripenstraw Watch Captain 294813U USABG3 Group 1  
Edward Marez Owner 732258X   Group 1  
Gerry Swinton Navigator   Group 1  
CaZan (DK 46)
Jake Arcand Pit USAJA78 Group 1  
Scott Bradley Skipper 6549964   Group 1  
Michael Fisher Main Trimmer 6591970   Group 1  
Phillip Katzman Navigator 388273J USAPK65 Group 1  
Andrew Meade Headsail Trimmer 310839Q USAAM130 Group 1  
Patrick Murphy Bow   Group 1  
Pablo Strona Watch Captain   Group 1  
Jackson Warner Mast   Group 1  
Celerity (Santa Cruz 37)
Michael Downing Helm    
Tom Jenkins Other 126241N   Group 1  
Eric Kownacki Watch Captain 335370W   Group 1  
Robert Martin Grinder    
Thomas Ripard Bow MLTTR1 Group 1  
Harry Zanville Owner    
Chim Chim (Gunboat 62)
Chris Bailet Watch Captain   Group 3  
Jim Barber Helm   Group 1  
Nils Erickson Captain   Group 1  
Hilton Eymard, III Other   Group 1  
John Gallagher Owner    
Patrick Murray Watch Captain 387747K USAPM53 Group 3  
Jason Owens Navigator 660624X   Group 1  
Eric Stahl    
Javier Ureta Mast   Group 1  
Creative (J-105)
William Beck Strategist ISAWB62 Group 1  
Cameron Hurley Bow usach142 Group 1  
Ed Sanford Helmsman 318733Z USAES75 Group 1  
Andrew Sapien Headsail Trimmer USAAS136 Group 1  
Crescent III (S-40)
Akimitsu Hirai Skipper 710236T   Group 1  
Satoru Itoga Bowman   Group 3  
Masaki Kobayashi Main Trimmer JPNMK8 Group 3  
Fumihiro Machiyama Mast   Group 1  
Muneo Matsutani Pitman   Group 1  
Akira Ohtsubo Headsail Trimmer JPNAO3 Group 1  
Yusuke Taguchi Navigator JPNYT19 Group 1  
Crusader35 (Elliott 35 SS)
Nick Bastow Bow NZLNB2 Group 3  
Brett Elliott Watch Captain   Group 3  
James Glidden Spinnaker trimmer   Group 3  
Anthony Leighs Skipper    
Chris Maddock Navigator   Group 1  
Josh Tucker Main Trimmer   Group 3  
Destroyer (TP 52)
Ricardo Aguilar Alvarez Main Trimmer    
Erik Brockmann Runners   Group 3  
Jeronimo Cervantes MEXJC8 Group 1  
Bruce Cooper Offside trimmer 167183C USABC14 Group 3  
Eusebio Gomez Headsail Trimmer    
Guillermo Mejia Bow    
David Millet Navigator 124150J USADM111 Group 1  
Parker Mitchell   Group 3  
JIMENA SAENZ Main Trimmer    
Eduardo Saenz H Captain    
EDUARDO SAENZ JR Bow MEXES1 Group 1  
Exit Strategy (Jeanneau Sun Odyssey 45.2)
Josh Fredricks Pit Assist   Group 1  
Timothy Fredricks Pit   Group 1  
Steven Ginder Skipper 739360J   Group 1  
Simon Jackson Mid Bow   Group 1  
Bub Morgan Mid Bow   Group 1  
Kevin Ryan Bow 254317P   Group 1  
Terry Young Bow   Group 1  
Extreme H2O (GB 66)
Tom Addis Navigator   Group 3  
Trevor Baylis Headsail Trimmer   Group 3  
Pat Benz Owner   Group 1  
Steve Calder Main Trimmer    
Eric Chowanski Other    
Hannah Jenner Captain 744475Q GBRHJ6 Group 3  
Kevin Miller Watch Captain 104199Y USAKM95 Group 3  
Matt Noble Grinder USAMN24 Group 3  
Malcolm Park Watch Captain   Group 3  
Jac Vincent Grinder   Group 3  
Fortissimo 11 (Feet 30)
Yasuto FUDA Skipper    
Shouzou HARA Navigator   Group 3  
Hariki SASAKI Headsail Trimmer    
Mitsuaki TABATA Bow    
Grand Illusion (Santa Cruz 70)
Michael Blunt Bow   Group 3  
James McDowell Skipper 259254d    
Patrick O'Brien Navigator    
Will Paxton Watch Captain   Group 3  
William Petersen Headsail Trimmer 252830N   Group 1  
Richard C Reilly Grinder USARR124 Group 1  
Steve Treoger Helm   Group 1  
Chris Watts Main Trimmer USACW2 Group 1  
Dylan Watts Mid Bow USADW122 Group 3  
Hamachi (J 125)
Erik Bentzen Main Trimmer 183267X USAEB7  
Matthew Gregory Navigator USAMG10 Group 3  
Fritz Johnston Spinnaker trimmer    
Fritz Lanzinger Watch Captain USAFL3 Group 3  
Jonathan McKee Tactician 104472Q USAJM207 Group 3  
Greg Slyngstad Skipper 393565D USAGS112 Group 1  
Hokahey (SC 52)
george bailey Skipper 368426C USAGB35  
elizabeth bailey4 Pit 368422Y USAEB30 Group 1  
George Bailey4 Mast 368418c usagb40 Group 1  
connor field Bow usacf81 USACF81 Group 1  
jefferson franklin Bow 742267p usajf147 Group 1  
Scott Klodowski Watch Captain   Group 1  
J.T. Schoonover Pit    
sargent schutt Main Trimmer USASS219 Group 1  
Gus Van Dender Bow BELGV9 Group 1  
Holua (Santa Cruz 70)
Paul Allen Headsail Trimmer   Group 3  
Jay Crum Helm   Group 3  
Brack Duker Skipper 130462J   Group 1  
Bill Erkelens Staysail trimmer   Group 3  
John Fuller Chef   Group 1  
Peter Holmberg Chef Isvph1 Group 3  
Doug McLean 115892B USADM4 Group 3  
Jonathan Mark Sims Chef   Group 3  
Horizon (Santa Cruz 50)
Len Bose Watch Captain   Group 1  
Daniel Geissmann Spinnaker trimmer usadg43 Group 1  
greggory kent usagk40 Group 1  
Tom O'KEEFE   Group 1  
Robert Plant Spinnaker trimmer   Group 1  
Jon Shampain Navigator   Group 3  
John Shulze Owner 372156U   Group 1  
Mel Wills III Watch Captain usamw133 Group 3  
J World's Hula Girl (Santa Cruz 50 Mod )
Steve Bonnyman Headsail Trimmer    
Bjug Borgundvaag Medic/Doctor   Group 1  
Patrick Farrell Watch Captain 201952N USAPF39 Group 1  
Sean Henderson    
Christopher Jordan Watch Captain    
David Mewdell Main Trimmer   Group 1  
Bruce Pierce Spinnaker trimmer   Group 1  
Brian Rutter Headsail Trimmer   Group 1  
Wayne Zittel Skipper 13006433G   Group 3  
Julian (J 120)
Takumi Amano Headsail Trimmer JPNTA9 Group 1  
Shunichiro Hiraoka Watch Captain JPNSH22 Group 3  
Akihisa Iwami Bow JPNAI7 Group 1  
Yasuhide Kobayashi Owner jpnyk20 Group 1  
Kiyotoshi Tanaka Captain JPNKT17 Group 3  
Ryotaro Tokano Offside trimmer JPNTT23 Group 3  
Kokopelli (Santa Cruz 40)
Gordon Duncan Other   Group 1  
Bruce Pon    
Pat Reynolds Mast   Group 3  
James Rooney Spinnaker trimmer    
Kevin Rooney Captain 735286n    
Scott Smith Navigator    
Michael Weaver Mast    
Paul Zingaro Other    
Lucky Duck (Santa Cruz 52)
Tony Basso Mast 154295a   Group 1  
Brendan Bradley Spinnaker trimmer USABB57 Group 1  
James Clappier Bow USAJC254 Group 3  
Karl Grunewald Navigator 128999Q USAKG12 Group 1  
John Hansen Pit   Group 3  
Robin Jeffers Bow   Group 3  
Dave MacEwen Skipper 166933Y   Group 1  
Pete McCormick Tactician   Group 3  
Randy Smith Navigator 279185L USARS9 Group 1  
Marjorie (BBY Custom)
Gardner Baldwin Owner 409224W    
Eric Fracker    
Bill Guilfoyle Navigator 658615E    
Tracy Obert Captain 409224W    
Rick Valdes Tactician    
Martha (Schooner)
Anne Aldrich Watch Captain    
John Callahan Main Trimmer   Group 1  
Mary d'Arcy Staysail trimmer    
Robert d'Arcy Captain 714489R    
Deb Dominici Headsail Trimmer    
Christopher Hanke Bow    
Craig Johnsen Navigator    
Douglas Jones Main Trimmer   Group 1  
Sara Katz Headsail Trimmer    
Holly Kays Mid Bow    
Pat Vinyard Mast    
Maverick (Santa Cruz 70)
Andy Dippel Bow   Group 1  
Bryce Doon Mast   Group 1  
Curt Johnson Headsail Trimmer 280920L USACJ21 Group 1  
Jorge Morales Runners 391363V    
Michelle Shanks Offside trimmer 370054N USAMS120 Group 1  
Dave Sheesley Pit   Group 1  
Chris Slagerman Helm 390861W   Group 1  
John Staff Watch Captain 225937Y USAJS272 Group 1  
Brendan Watson Grinder   Group 1  
OEX (SC 70)
Jon Andron Runners   Group 1  
Shawn Bennett Watch Captain 188618C USASB42 Group 1  
Erik Berzins Bow CANEB5 Group 3  
Pete Hambrick Co-Skipper   Group 1  
Dave Hood Co-Skipper 358558K USADH117 Group 1  
Jib Kelly   Group 1  
Jim MacLeod Other   Group 1  
John Sangmeister Co-Skipper 138809Y   Group 1  
Randy Smith Watch Captain 123947u USARS78 Group 1  
Jeff Thorpe Navigator   Group 3  
Greg Weeger Spinnaker trimmer   Group 1  
Paranoia (Santa Cruz 52)
Scott Atwood Helm    
Gabe Ferramola Bow    
Sam Heck Tactician    
Christi Kolisnyk von Heydenreich Chef    
John Latiolait Headsail Trimmer    
Scott Poe Navigator 148602Q    
Linus Ralls Mid Bow   Group 1  
David Stotler Main Trimmer   Group 1  
Rick von Heydenreich Skipper 197602T    
Bob Zellmer Headsail Trimmer 687150V USABZ3 Group 1  
Patches (TP 52)
Patricio BaƱa Mid Mast   Group 1  
Danel Belausteguigoitia Main Trimmer MEXDB3  
Yon Belausteguigoitia Navigator   Group 3  
Eduardo Cano Main Trimmer   Group 3  
Jan Hossfeld Spinnaker trimmer   Group 1  
Javier Mollo Bow   Group 1  
Juan Gabriel Moreno Pit    
Daniel Porter Headsail Trimmer   Group 3  
Eduardo Porter Owner   Group 1  
Marc Rosenfeld Co-Skipper    
Salvador Sanchez    
Patriot (J 44)
Richard Loufek Bow 123469V    
Scott Mason Watch Captain 149449F USASM70 Group 1  
Geoff Moore Offside trimmer    
Douglas Rastello Navigator 156932w    
Paul Stemler Captain 290458v   Group 1  
Bruce Stuart Mid Mast 154118M   Group 1  
Philip Thompson Watch Captain 200890Q    
Peligroso (Kernan 70)
Andres Akle Carranza Bow    
Alejandro Berho    
Diego Berho Helm MEXDB2 Group 1  
Lorenzo Berho    
Alex Camet Other   Group 3  
Chris Doolittle Other   Group 3  
James Egan Bow 687278R USAJE71 Group 3  
Clark Hardy 372256V USACH89 Group 3  
sebastian mitre Grinder    
JORGE XAVIER MURRIETA Main Trimmer MEXJM3 Group 1  
Federico Ortiz MEXFO1 Group 1  
Steven Rossi Navigator   Group 1  
Phaedo (Gunboat 66)
David Denton Headsail Trimmer   Group 3  
Paul Hand Captain 740788Z AUSPH27 Group 1  
David McCollough Pit USADM195 Group 1  
Chris Robson Bow   Group 1  
Miles Seddon Navigator GBRMS53 Group 3  
Martin Stromberg SWEMS3 Group 3  
Brian Thompson Helm   Group 3  
Lloyd Thornburg Owner   Group 1  
Picante (J 133)
Eric Caris Bow    
Doug Jorgensen Co-Skipper   Group 1  
Jack Jorgensen Spinnaker trimmer   Group 1  
Rob Jorgensen Spinnaker trimmer    
Tom Jorgensen Co-Skipper 345162V    
Jeff Westbrook Navigator USAJW56 Group 1  
Martin Wilson Helm    
Pipe Dream (Davidson 50)
Rick Alvarez Grinder    
Mike Corzine Bow   Group 1  
John Davis Skipper 321353M    
Jack Johnson Headsail Trimmer 111789X USAJJ73 Group 1  
Fraser McClellan Other   Group 1  
Matthew Rustigian Helm   Group 1  
Todd Wheatley Mid Bow 2130104c 59 Group 1  
Warren Wolfe Helm   Group 1  
Precepts II (Beneteau first 40)
Drew Belk Skipper 683925u    
Joshua Butler Watch Captain 703498Y USAJB118 Group 3  
Gilles Combrisson Other USAGC6 Group 3  
Roger Floyd Watch Captain 231185R USARF57 Group 1  
Lynsi Gibbons Spinnaker trimmer 230961P USALL33 Group 1  
Andrew LaPlant Pit 368988V    
Jonathan Moyers Bow 738278R    
Pyewacket (Andrews 70)
Matt Brown Headsail Trimmer 407253X   Group 1  
Peter Burton Bow   Group 3  
Chris Busch Navigator USACB27 Group 3  
Mark Callahan Captain   Group 3  
Kyle Clark Watch Captain   Group 1  
Andy La Dow Watch Captain   Group 1  
Kelly McKeown Chef   Group 1  
Robert Morton Main Trimmer 159808B USARM67 Group 1  
Chuck Nichols Skipper 168036W   Group 1  
John Reiter Main Trimmer   Group 1  
Ragamuffin 100 (Super Maxi)
Matt Allen Helm AUSMA4 Group 1  
Tom Clout Main Trimmer   Group 1  
Andrew Crowe Mast AUSAC31 Group 1  
Vanessa Dudley Runners AUSVD3 Group 1  
Syd Fischer Owner   Group 1  
John Fisher Headsail Trimmer   Group 1  
Mark Fullerton Headsail Trimmer NZLMF1 Group 3  
Gregory Homann Bow   Group 1  
Matt Humphries Watch Captain   Group 1  
Kenta Inaba JPNKI7 Group 1  
Campbell Knox Runners   Group 3  
Jack Macartney Main Trimmer   Group 1  
Craig Malouf Pit   Group 1  
FUKUMOTO MEITATSU   Group 1  
EINOSUKE MORITA JPNEM2 Group 1  
Matt Pearce Pit    
Tomo Terakawa   Group 1  
David Witt Navigator   Group 1  
Liam Woulfe Bow   Group 1  
KOSAKU YOSHIDA JPNKY7 Group 1  
Relentless (Santa Cruz 52)
Jack Bazz Medic/Doctor USAJB317 Group 1  
Dustin Durant Watch Captain 325305M USADD41 Group 1  
Will Durant Co-Skipper 218638B USAWD10 Group 1  
Chadwick Hough Tactician USACH6 Group 3  
Mike Lowe Bow USAML91 Group 1  
Robert Moosmann Staysail trimmer USAMM160 Group 1  
Jeff Shew Navigator 671852S USASJ25 Group 1  
Benjamin McNeil Wheatley Mid Mast 246219T USABW86 Group 1  
Richard Whiteley Runners 291574Y   Group 1  
Resolute (J 125)
Tim Fuller Skipper 185455Z   Group 1  
Erik Shampain Navigator 217017X USAEE3 Group 3  
Rio100 (Bakewell-White 100)
Ben Bardwell Bow USARB13 Group 3  
Gavin Brady Tactician NZLGB1 Group 3  
Chris Branning Navigator   Group 3  
Alastair Campbell Pit   Group 3  
Brad Farrand Other NZLBF1 Group 1  
Morgan Gutenkunst Bow USAMG28   Group 3  
Mike Howard Grinder   Group 3  
William Jenkins Runners   Group 1  
Kieth Kilpatrick Captain   Group 3  
Peter Kinney Grinder   Group 1  
Jeff Messano Grinder   Group 1  
Manouch Moshayedi Skipper 254357X usamm205 Group 1  
Sebastian Moshayedi Grinder   Group 1  
Mike Mottl Watch Captain   Group 3  
Joe Penrod Mid Bow   Group 1  
Mike Pentecost Pit Usamp105 Group 1  
Mike Van Dyke Headsail Trimmer USAHV6 Group 1  
Peter Van Niekerk Watch Captain   Group 3  
Tyler Wolk Mid Bow USATW34 Group 1  
Second Wind (Swan 651)
John Chamberlain Co-Skipper 728270T USAJC266 Group 1  
Jay Davis Bow Usajd240 Group 3  
Cole Fargo Bow   Group 1  
Dean Fargo Captain 398157J USADF82 Group 1  
Dave Gould Mid Bow   Group 1  
Steve Harvey Grinder    
Alex Jacobs Bow 306279D USAAJ15 Group 1  
James Kirkpatrick Mid Bow    
Roderick Salazar Bow USRS50 Group 1  
Zac Schramm Navigator   Group 1  
Charles Skewes Skipper   Group 3  
Jim Smith Spinnaker trimmer   Group 1  
Erica Swensson Spinnaker trimmer    
Sleeper (Jeanneau SO44)
J A Booker Headsail Trimmer 255127r USAJB Group 1  
Merry Cheers Watch Captain USAMC94 Group 1  
Zack Hanna Mast USAZH6 Group 1  
Steven Horst Main Trimmer 250454N   Group 1  
Sheri Hunt Navigator 676276P USASH125 Group 1  
Derek Murphy Headsail Trimmer   Group 1  
Ron Simonson Skipper 710770V   Group 1  
Beth Winton Bow USABW83 Group 1  
Sweet Okole (Farr 36)
John Ebken Navigator 168084E   Group 1  
Chris Gedrose Spinnaker trimmer 186713U USACG119 Group 1  
Paul Kamen Tactician 112393R    
Wan Lim Helm    
Dean Treadway Captain 107125M    
Timeshaver (J125)
Blake Hamilton Spinnaker trimmer    
Pete Heck Strategist   Group 1  
Keith Magnussen Navigator GBRKM4 Group 3  
Cody Schlub Bow USACS147 Group 1  
Viggo Torbensen Skipper 292915T   Group 1  
Charlie Underwood Staysail trimmer cancu1 Group 1  
Transformer (Beneteau 523)
Larry Adams Mast   Group 1  
Bob Davis Navigator USARD121 Group 1  
Dan Howard Tactician    
Samantha Howard Headsail Trimmer   Group 1  
Betsy Linn Headsail Trimmer USABL86 Group 1  
Kenneth Linn Watch Captain USAKL61 Group 1  
Greg Shrodes Pit   Group 1  
Joe Sorosky Watch Captain   Group 1  
Joel Young Owner 666869R USAJY16 Group 1  
Varuna (Rogers 46)
Roland Fournier Main Trimmer 272734S USARF55 Group 1  
Bob Fulmer Bow   Group 1  
Chris Hemans Skipper 403953W USACH100 Group 1  
Dan Milefchik Spinnaker trimmer   Group 1  
Mark Reardon Offside trimmer   Group 1  
Eric Schlageter Headsail Trimmer   Group 1  
Brad Wheeler Navigator   Group 1  
Vivacia (Jeanneau 49DS)
Mark Harrison Navigator    
Lance Schulte Spinnaker trimmer 739231Q    
Robert Yearsley Owner 741753S    
Mike Zuckerman Bow   Group 1  
Westward (Lapworth 50)
Alli Bell Helm 144659Z USAAB137 Group 1  
Graham Bell USAGB89  
Sam Bell Co-Skipper   Group 1  
Willie Bell Co-Skipper   Group 1  
Mara Bell Hoshina Helm   Group 1  
Zack Payton   Group 1  
Wild Oats XI (Reichel/Pugh 100)
Stu Bannatyne    
Rodney Daniel    
Roy P. Disney Co-Skipper    
Scott Easom    
Nathan Ellis AUSNE1  
Robbie Haines    
Steve Jarvin    
Chris Links    
Paul Magee    
Ben Mitchell 387767O    
Mark Richards Co-Skipper    
Darren Senogles    
Gary Weisman 157723V    
Nick White Navigator    
Josh Whittaker AUSJW10  
Tim Wiseman    
Wind Dancer (Catalina 42)
Vance Edwards Navigator   Group 3  
Paul Edwards, MD Skipper 150557P USAPE21 Group 1  
Walter Flores III Spinnaker trimmer   Group 3  
Wyant Lauterman Bow   Group 1  
Tom Lynch Main Trimmer   Group 1  
Donald Olson Bowman   Group 1  
Wizard (RP 74)
David Askew Co-Skipper 188606Y USADA18 Group 1  
Peter Askew Co-Skipper USAPA18 Group 1  
Arnis Baltins Spinnaker trimmer   Group 1  
Matt Beck Helm   Group 1  
Jordi Calafat Watch Captain   Group 3  
Dave Culver Captain   Group 3  
Ted Haaland Bow   Group 1  
Sam Loughborough Bow   Group 3  
Matt Mialik Grinder   Group 3  
Dee Smith Navigator 144379A USADS174 Group 3  
Grant Spanhake Watch Captain 205467X   Group 3  
Ralf Steitz Chef 202615H USARS06 Group 3  
Phil Trinter Grinder 163371S USAPT5 Group 3  
John von Schwarz Pit   Group 3  
Zephyrus (RP 77)
W. Greg Clark Staysail trimmer   Group 1  
Andrew Cleveland Spinnaker trimmer   Group 1  
Dan Crowley Watch Captain 160910F USADC154 Group 1  
Damon Guizot Owner 392057W USADG56 Group 1  
john jourdane Navigator 129522T USAJJ106 Group 3  
Roger Kurath Pit   Group 1  
David Leverett Main Trimmer USADL105 Group 1  
Stuart Palmer Main Trimmer   Group 1  
Errol Perling Headsail Trimmer   Group 1  
Tyler Prentice Bow usatp41 Group 3  
Tom Priest Watch Captain 673441N   Group 1  
Dan Rossen Spinnaker trimmer   Group 1  
Dan Schiff Offside trimmer USADS211 Group 1  
James Smail Bow NZLJS22 Group 1  
Robin Sodaro Helm 101868S   Group 3  

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2021