2020 Annapolis Labor Day Regatta
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Waiver
Signed
Abientot (J 35)
Matthew Baker Headsail Trimmer   Group 1  
Peter Buchan Floater   Group 1  
Michael Johnson Bow   Group 1  
Roger Lant 376990M    
Benjamin Singleton Main Trimmer   Group 1  
James Talay   Group 1  
Melissa Trost Pit 292023k   Group 1  
Max Vinocur Main Trimmer USAMV57 Group 1  
Sean Walker Spinnaker trimmer   Group 1  
Aunt Jean (J 35)
robert allen Mid Mast   Group 1  
Dave Baechtold Main Trimmer   Group 1  
Roy Egrie Mast   Group 1  
jon hilbert Headsail Trimmer JJ93   Group 1  
Cameron Mulhall Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
Debra Sagerholm Switch Flipper 188268i   Group 1  
james Sagerholm In the way 188268i    
Merlin Suggs Bow USAMS243   Group 1  
Kristen Troup Chef   Group 1  
Matt York Rush Chairman   Group 1  
Bingo! (New York 36)
Brent Allen Skipper   Group 1  
Caroline Allen Floater   Group 1  
Roger Kagan Navigator   Group 1  
Sherri Korpella Watch Captain    
Jonathan Sauer Tactician   Group 1  
Joe Titus Floater   Group 1  
Cookie Monster (Salona 380)
Cole Daitch Headsail Trimmer   Group 1  
Meredith Glacken Other   Group 1  
Helen Hale Pit   Group 1  
Steve Hale Chef 792589Q   Group 1  
Griffin Harrington Mid Bow   Group 1  
Emma Mendenhall Bow   Group 1  
Tyler Waldron Leeward Runner   Group 1  
Curlew (Valiant)
LeAnn Myhre Co-Skipper   Group 1  
Das Boot 3.0 (Italia 9.98)
Jake Doyle In the way   Group 1  
Justin Falcnor In the way   Group 1  
Hays Formella Rush Chairman   Group 1  
Cindy Muller Chef 260099X    
Jay Muller 260099X   Group 1  
Cate Muller-Terhune Rush Chairman   Group 1  
Allan Terhune Cat 3 Cooler Jockey   Group 3  
Delirium (J 33)
Casey Firth Spinnaker trimmer   Group 1  
Nathan Haley Headsail Trimmer   Group 1  
Cody Knutson Bow   Group 1  
Regal Leftwich Bow   Group 1  
Eunice Lin Main Trimmer   Group 1  
David McCullough 125285X   Group 1  
Lyzz Schwegler Tactician   Group 1  
Encore (J 22)
Abby Hutchinson    
Bear Hutchinson    
James Hutchinson 749900S   Group 1  
Endorphin (Melges 32)
Ross Dierdorff Navigator 275180Y USARD44 Group 1  
James Golden Tactician   Group 1  
Allison Gutenkunst Bow   Group 1  
Andy Hughes Tactician    
William kraft   Group 1  
Lucas Masciello Pit Assist   Group 1  
Scott Steele Skipper   Group 3  
Jen Sturmer Spinnaker trimmer   Group 1  
Kokomo Express (Express 35)
Nancy Bowley Headsail Trimmer   Group 1  
Terri High / Brett Sorensen    
Terri High    
Lucky Eights (J 124)
Keith Cole Skipper 382778H    
Deborah Lowham Headsail Trimmer    
M’am’selle (J 122)
Cole Allsopp Pro Bowler    
Jonathan Bartlett Other   Group 3  
Sean Harr Rush Chairman   Group 3  
Cindy Hartman Stunt Owner   Group 1  
Ed Hartman In the way   Group 1  
Edward Hartman Switch Flipper   Group 1  
Keenan Hilsinger Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
Mama Tried (Beneteau FC 10)
Colin Cameron Leeward Helm   Group 1  
Alan Campbell Main Trimmer   Group 1  
Chris Holland Owner   Group 1  
Andrew Noel Helm 658880E USAAN32 Group 1  
Xan Schlegel Cat 3 Cooler Jockey   Group 1  
Tim Shiaris Chef   Group 1  
Monkey Dust (Tripp 33)
Dustin Barrall Headsail Trimmer   Group 1  
William Brandt Headsail Trimmer   Group 1  
James Ewers Pit   Group 1  
Ben Michaelson Main Trimmer   Group 1  
Mike Oh Bow USAMO35 Group 1  
Craig Saunders Skipper 755203N    
Dotty Saunders Navigator    
Gregory Singer Mast   Group 1  
Nauti-Paws (O'Day 35)
Andrea Drost Headsail Trimmer   Group 1  
Stephanie Kruse Main Trimmer    
William Kruse 358006T    
Patriot IV (Melges 24)
US Patriot Sailing / Steve Young Skipper 718731V USASY10 Group 1  
Chris Helmkamp Switch Flipper    
Dezeray Jacobs Other   Group 1  
Gary Patenaude Pro Bowler   Group 1  
Jack Regan Floater   Group 1  
Manolo Rojas-Contreras Pit   Group 1  
Pointless (Esse 850)
Rob Hoffman Alternate   Group 3  
Owen Miller Other USAOM1 Group 3  
Johnathan Schlossberg    
Qa2 (J 92S)
Kent Bartlett Chef   Group 1  
Christine Compton Spinnaker trimmer   Group 1  
Gregory Lines Helm 259852H   Group 1  
Norman Olson Main Trimmer 209909A   Group 1  
Nate Owens    
Querencia (X Yachts X4.3)
Ben Buhl Headsail Trimmer   Group 1  
Sloan Burns 769167U USASB182 Group 1  
Kayla Harper Bow   Group 1  
Joe Laun Other 372738Y   Group 1  
Frank McGowan 654966X USAFM26 Group 1  
Nancy McGowan 654966X USAFM26 Group 1  
Matt Newborn Main Trimmer USAMN44 Group 1  
Austin Powers   Group 3  
Ranger (Farr 40)
Lauren Breitinger Main Trimmer 797107Y USALB99   Yes  
Bruce Dickinson Mast   Group 1   Yes  
Kyras Fort Other   Group 1   Yes  
Virendra Ghate   Group 1   Yes  
Luke Gillcrist Chef   Group 1   Yes  
Nicholas Hogan Skipper   Group 1   Yes  
Jake Kiggans Helm   Group 1   Yes  
Ashley Koenig     Yes  
Zach Medeiros Grinder   Group 1   Yes  
Revolution (CS 30)
Steven Baier-Anderson Main Trimmer USASB206 Group 1  
Rich Benda Bow USARB236 Group 1  
Douglas Ellmore, Sr. Skipper 737457P USADE51 Group 1  
Rival (Carkeek 40)
Carter Cameron Mid Mast   Group 1  
Bob Cantwell Stunt Owner 709943Y USARC123 Group 1  
Jason Currie Tactician USAJC149 Group 3  
charles kunda Bow   Group 1  
Collin Linehan Pro Bowler   Group 1  
Tyler Raven Pit   Group 1  
Ryan Rutkowski In the way   Group 1  
Fletcher Sims Chef   Group 1  
Mark Sims In the way   Group 3  
Grant Spanhake Main Trimmer 205467X   Group 3  
SpinDoctor (C&C 110)
Ben Heacock Headsail Trimmer    
Babak Rajaee In the way 732300N    
Jill Rajaee Helm   Group 1  
Ben Willens Alternate 234195Z   Group 1  
TOTALed MAYHEM (J 30)
Mike Danick Floater   Group 1  
Timothy Michael Farrell Main Trimmer   Group 1  
Phillip Kellar    
Jesse McKnight Chef 690961P USAJM254 Group 1  
Evan Neuwirth Headsail Trimmer   Group 1  
Travis Paez Bow   Group 1  
Doug & Amy Stryker    
USA 137777 (Laser Radial)
Michael Udell 294091A     Yes    
Valhalla (J 35)
Meagan Bryant    
Bo Darlington    
Jeremy Dublon Medic/Doctor   Group 1  
Kaleb Fowler Main Trimmer   Group 1  
Paul Fowler Mast   Group 1  
James Fransworth Mast   Group 1  
Alicia Gouvea Headsail Trimmer   Group 1  
Sam Holoviak Skipper   Group 1  
AJ Steuterman Other   Group 1  
Vichingo (Italia Yachts 9.98/34 Sport)
John Dodge Headsail Trimmer   Group 1  
Nick Finucan Bow   Group 1  
Erik Haaland    
Eric Mentzell Headsail Trimmer   Group 1  
Mark Sweeney Pit   Group 1  
Andrew Waters   Group 3  
Victorine (Columbia 32)
Carlos Borroto Spinnaker trimmer   Group 1  
Spencer Carraher Other   Group 1  
Jerry Christofel Alternate   Group 1  
David Conlon Skipper 784112H   Group 1  
Alana Haddox Bow   Group 1  
Ann Ho Becks Headsail Trimmer   Group 1  
Todd Johnson In the way 174791D   Group 1  
Wahoo (Ker 50)
Jared Bouloy   Group 1  
Katie Boyle Skipper 664663U USAKB133 Group 1  
Riley Cushing Offside trimmer   Group 1  
Brett Eckert Cat 3 Cooler Jockey 798219P   Group 1  
Liz Hauschild Main Trimmer   Group 1  
Carson Hillier Mast   Group 1  
Katarina Katzarov Headsail Trimmer   Group 1  
Riley Plosica Floater   Group 1  
JP Post Bow   Group 1  
Joey Press Mid Mast   Group 1  
Adrian Schalk    
Kelly White USAKW95 Group 1  
Wasp (J 133)
Moira Camacho Pit USAMC224 Group 1  
Meghan Caraher Main Trimmer USAMC223 Group 1  
Isaac Cho Bow    
Larry Frazier Mast    
Joe Garcia Headsail Trimmer   Group 1  
Paul Jervis Skipper USAPJ36 Group 1  
Eddie Rankin Helm USAER71 Group 1  
Corey Street Mid Bow    
Nick Walden Spinnaker trimmer   Group 1  
Wiggy Wiggy (Rainbow)
Julianne Fettus 778359T    
Zephyr (Farr 40)
Luke Brodnik Medic/Doctor   Group 1  
Matthew Gillcrist Skipper 801261S USAMG159 Group 1  
Ayden Gonzalez Floater   Group 1  
Connor Hallett Main Trimmer   Group 1  
Collin Hippler Pit   Group 1  
Jack King Bow   Group 1  
Jonathan Middlebrooks   Group 3  
Maddy Ploch Helm   Group 1  
Grace Vandegrift Switch Flipper 794673D   Group 1  
ZUUL (Aerodyne 38)
Benedict Capuco 148314R USABC5 Group 1  
kimball dhillon Headsail Trimmer   Group 1  
Matthew Garner Rush Chairman   Group 1  
Brendan Guthrie Bow   Group 1  
Chris Higgins Switch Flipper   Group 1  
Christina Lizza USACL97 Group 1  
Peter Rich Tactician   Group 1  
Brad Skorepa Pro Bowler   Group 1  

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2021