2014 Valeur-Jensen Stamford Denmark Race
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
After Midnight (CTM 41)
Paul Jeka    
Air Express (San Juan 30)
Chris Fesenmeyer 227600m    
Allegra (Morris M-42)
Gary Vogel    
Avalanche (Farr 395)
Craig Albrecht 197897S USACA6  
Bellerophon (Farr 40 OD)
Rick and Skip Sinclair    
Blue Mouse (J 35)
Mark Parry 232766W    
Bombardino (SC52)
Elle, Richard, Jane, and Mac Sykes    
Borderline (C&C 35 MK3)
Jonathan Asch / Stephen Bishop    
Breeze (Pearson Flyer)
Rick Granville-Smith    
Brilliant (Frers 33)
Arthur Kelley 144542P    
Carbonado (MC 38)
John Barry    
Carolina Pearl (Beneteau First 285)
Carl Wist 408369I    
Carpe Diem (Beneteau First 235)
Blazej Cichy 693222U USABC74  
Chasseur (Sabre 38)
Sandy McLane    
Chautauqua (Pearson 31-2)
Alex Urdea 698175Q    
Chicken Wing (Ranger 33)
Mike Chapell    
Cirrus (Morgan 36)
Kenny Hydinger    
Michael Hydinger Other    
Carsten Jacobs Skipper    
Royal Scott    
Coyote (Melges 32)
Bill Clemens 17568c    
Dash (J 35)
Ed Lenihan 179096L    
DayTripper (J 100)
Robert & Theresa Carballal 186840Y    
Distant Drummer (C&C 25)
Gene Fignar    
Dragonfly (J 92)
Carol Heller    
William Heller    
Stanley Jesudowich    
Easy Wind (beneteau 381)
victoria chesler    
Escape (Sabre 426)
Henry Jennings    
Evil Monkey (soverel 33)
david schmidt    
Fantasy Girl (X-332)
Wendy Walasek/ Vincent Nanni    
Finale (Beneteau First 36.7)
Thomas O'Connell 325017N    
Finn Ratoon (Chance 30/30)
Robert Coulson 102214a    
First Light (Tartan 101)
Dana OBrien 672184G    
Flo III (C&C 25)
James Goodridge    
Gringo (Pearson 37)
Michael McGuire 372672Z    
Half Moon (J 27)
Reverend Buster Crowley usacc18  
Helium (J 30)
Harrison Gill 298198Q    
High Noon (Tripp 41 CTM)
Steve & Heidi Benjamin 101374L    
Hiro Maru (Swan)
Hiroshi Nakajima 165692E USAHN1  
Hound Dog (J 92)
Christian Uecker 375214R    
Imagine (Tartan 3000 masthead sloop)
Joseph Schmitt    
Impromptu (J 35)
Brian Warner 290119L    
Infidel (Dragonfly 32)
Daniel Galyon 319200N    
Iris (Sabre 426)
Lee Backus    
Ishkoodah (C&C 115)
James Barker 156109p    
Jamala IV (Beneteau First 36.7)
Hamish Young 671041S AUSHY1  
JANIFFERJIL (Sabre)
Jane Bergere    
Joyride (J 109)
Greg Imbruce 364090Y    
Letting Go (Baltic 37)
Arthur Rich 147926Z    
Loki 3 (S2 9.1)
Richard Correll 202664q    
Luff Story (Tartan 31)
Jacob Bernstein 41939    
Mariah (C&C 35)
John Stomber 274767F    
Maudelayne (X-34)
Frederick Heerde 103817L    
Miller's Crossing (Rodgers)
Rick Helmig Headsail Trimmer 208003J USACM80  
Christian Miller Mast 208003J USACM80  
Christopher Miller 208003J USACM80  
Karen Miller Pit 208003J USACM80  
Lauren Miller Navigator 208003J USACM80  
Rodrigo Tamayo Spinnaker trimmer 208003J USACM80  
Mischief (Soverel 33)
Tom Griffin 195874H    
Mojo (X Yacht 362 Sport)
Gordon Yeager and Jeff Ryan    
Moxy (X Yacht 33)
Paul Brindak 711607H    
M-squared (J 120)
Charlie/Bill Mack 351538R    
Navis Bona (J 27)
Christopher Hynes 152904K USACH116  
Nor'easter (Alden Q-Class)
Ted & Shelia Graves 337726A    
On The Mark II (Hunter 35.5)
Marc Luxemburg 108149w    
ORIĆ³N (hunter legend 35)
jason butler    
jason butler    
brian enright    
johanna Larson    
Christopher Lucas Helm    
jimmie underwood 696486P    
Patience (Tripp 33)
Richard Royce 199250B    
Pauls Hardware (Beneteau 40)
Paul Adelberg    
Peridot (Sabre 34 MKII)
Jack Linnartz Other    
John Linnartz Captain 151450J USAJL182 Group 1  
Scot Melland    
Phoenix (C&C 34)
Robert Lussi 225404K    
Pied Piper (Tripp 36)
Bob Storck    
Pterodactyl (R/P 45)
Scott Weisman    
Quintessence (Swan 42)
Roger Widmann 118695I USARW19  
Rascal (Ericson 39)
Christopher Schneider 124596B    
Raven (Farr 30)
Gino Bottino 180696A    
Scotch Flyer (C&C)
Robert McGregor    
Sequoia (C&C 115)
Michael Trant 655613H    
Serendipity (Catalina 30 Tall)
Robert Betensky    
Silver Fox (J 24)
Jasjeet Sood 325874E    
Skoot (J 109)
Jim Vos 320345K USAJV53  
Skye (Farr 395)
Ty Anderson 275048X    
Snappy (Tartan 33)
Ove Haxthausen 669538S    
Soup Bone lll (Morgan)
Tom Friend    
South Wind (Swan 44)
Walter & Joy Pierson 274856D    
Speedway Boogie (Colgate 26)
Chris Brady 229180B USACB114  
Summertime (Hunter 28)
Peter Vanderwaart    
Synchronicity (X-332)
Ed Hogan 295919D    
Tenacious (Baltic 38)
Jeff Taylor 698857C    
Tenacity (Beneteau First 44.7)
Samuel Fuller 218252V USASF22  
Tomfoolery II (J 36)
Lynne Ward 757435U    
Tonic (Beneteau First 35)
Steve Lukens    
Udacha (Tripp 33)
Vladimir Koulik    
USA 806 (Pogo 2)
Gary Coventry Co-Skipper   Group 1  
Tony Leigh 711625J    
Velocity (J 88)
kevin marks    
Veronica (Islander Bahama 30)
Ed Tella 655817D    
Voidoid V (CTM 33)
David Blagden 209673F    
Wave Rider (Farr 30)
Benoit Ansart 312699E USAAB111  

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2021