SPYC Leukemia Cup/Ted Irwin Memorial Fall Bay Race
Preliminary Cumulative Results

Select to view a specific Class:       
Bow Sail Number Yacht Name Yacht Design Owner/Skipper Race
1
Race
2
Race
3
Race
4
Race
5
Race
6
Total
Fall Bay Race Racing
One Design Division
One-Design
1.   USA 3 J 70 3 J 70 David Mendelblatt 1 1 1 3.0
2.   USA 4 No Name 4 J 70 Michael Brennan 3 4 2 9.0
3.   USA 5 No Name 5 J 70 Hanna/Daniel Bryden/Dennison 4 2 3 9.0
4.   USA 1 D2 Racing 1 J 70 Danette Szakaly 2 5 4 11.0
5.   USA 2 No Name 1 J 70 Kyle Dochoda 5 3 6/DNS 14.0
 
 
PHRF Division
PHRF - Spinnaker A
1.   USA 11 Tack Tick Martin Michael Siedlecki 1 1 5 7.0
2.   USA 42341 Warrior Tripp 38 Grant Dumas 3 2 2 7.0
3.   USA 17 Raven Farr 30 Mike Kayusa 4 3 1 8.0
4.   USA 39523 Wasabi Farr 395 Adam Rosen 2 4 3 9.0
5.   USA 7 Silver Surfer J-112e Harvey Ford 5 5 4 14.0
6.   USA 42696 Hot Water J35 Jose Suarezhoyos 6 6 6 18.0
 
PHRF - Spinnaker B
1.   USA 46625 J Hawk J 105 David Arata 1 3 1 5.0
2.   USA 97925 Fully Involved B-25 Steve Vincent 3 1 3 7.0
3.   USA 29 Back Off Soverel Tony Barrett 5 2 4 11.0
4.   USA 97830 Attactive Nuisance Carrera Jamie Myers 2 4 5 11.0
5.   USA 83198 Fire & Ice J 105 George Cussins 4 6 2 12.0
6.   USA 264 Ariel J 105 Jody Abrams 6 5 6 17.0
 
PHRF - Racer/Cruiser
1.   USA 43620 Wing It Irwin 39 Citation CB Mike Doyle 1 1.0
2.   USA 48 Prime Plus Beneteau 445 Frank Hanna Mark Requa 2 2.0
3.   USA 41227 Intrepid J 40 Jeff Russo 3 3.0
4.   52686 Crescendo Beneteau First 36.7 Jeffrey Walden 4 4.0
5.   GBR 477T Freedom of Hamble Beneteau First 47.7 Ward Passmore 5 5.0
6.   69 Crystal Blue Persuasion Caliber David Dabney 6 6.0
7.   USA 52910 Shazaam! J 42 Roger Gatewood 8/DNF 8.0
 
PHRF - Cruising
1.   USA 038 Mi Sueño Morgan 44cc N/M Ron & Holanda Kinney & Manzano 1 1.0
2.   USA 4951 First Wind CSY 44 Art Cupps 2 2.0
3.   USA 84011 Elise Rose Allied XL-2 Tug Graves 3 3.0
4.   USA 38 XTC Beneteau Oceanis 461 Thomas Glew 4 4.0
5.   USA 425 After You Mark I John Gardner 5 5.0
6.   USA 73061 Brass Ring IV C&C 33 MK II John Christman 6 6.0
7.   USA 555 Sleeper Catalina 42 MK-I Christopher Brown 8/DNF 8.0
 
Irwin Fun Class
1.   usa none First Light Irwin 52 Donald Krippendorf 1 1.0
2.   Tala Kino Irwin Citation 38 Mike Auton 2 2.0
3.   USA 69 Wildfire Irwin 38' CC MKII Len Berkstresser 3 3.0
4. 11   USA 11 Angelina Irwin 36 Bill Viszt 5/DNF 5.0
 
 
Fall Bay Race ORC Racing
ORC Division
ORC TESt
1.   USA 42341 Warrior (2) Grant Dumas 1 1 1 3.0
2.   USA 7 Silver Surfer (2) Harvey/Tom Ford/Mistele 5 2 3 10.0
3.   USA 39523 Wasabi (2) Rosen Marks 2 3 5 10.0
4.   USA 17 Raven (2) Mike Kayusa 4 5 2 11.0
5.   USA 46625 J-Hawk (2) David Arata 3 4 4 11.0
6.   USA 83198 Fire & Ice (2) George Cussins 6 7 6 19.0
7.   USA 264 Ariel (2) Jody Abrams 8 6 7 21.0
8.   USA 42696 Hot Water (2) Jose Suarezhoyos 7 8 8 23.0
 
 

Back to previous page
Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2017